Flebolog Warszwa

Flebologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnostyką i leczeniem chorób żył. Na terenie Warszawy jest kilkanaście wyspecjalizowanych klinik flebologii.

Klinika flebologii

Kiedy lekarz od żylaków stwierdza przewlekłą niewydolność żylną, należy podjąć jak najszybsze leczenie w jednej z klinik w Warszawie. Najczęstsze objawy przewlekłej niewydolności żylnej to ciężkość nóg, szczególnie pod koniec dnia, a także nocne kurcze łydek. Na początku mogą jednak wystąpić zmiany o typie pajączków. W następstwie powstają już same żylaki. Bardzo często też powstają różnego rodzaju obrzęki oraz przebarwienia skórne. Kiedy dochodzi już do owrzodzenia podudzi, lekarz od żylaków jest już po prostu niezbędny. Flebolog Warszawa będzie musiał wdrożyć odpowiednie leczenie, aby chronić zdrowie oraz życie pacjenta.

Flebolog Warszawa

Klinika flebologii w Warszawie wyposażona jest w nowoczesny sprzęt do zwalczania chorób żył. Najlepsi chirurdzy pracujący w tych klinikach zaplanują oraz poprowadzą odpowiednie leczenie w zakresie chorób układu żylnego. Najważniejsze będzie badanie ultrasonograficzne, aby stwierdzić drożność i wydolność układu żylnego.

Jeśli badanie nie wykaże znacznych odchyleń, nie będzie konieczny zabieg chirurgiczny. W takich przypadkach wdrażane jest leczenie farmakologiczne czy tak zwana kompresjoterapia. Stosowane są wówczas specjalne pończochy lub rajstopy uciskowe. Ostrzykiwanie żyłek jest bardzo skuteczną metodą w eliminowaniu drobnych naczyń i żyłek siatkowatych.

Leczenie przewlekłej niewydolności żylnej

Jeszcze do niedawna lekarze od żylaków głównie stosowali leczenie chirurgiczne. Jest one nadal bardzo istotnym aspektem leczenia chorób naczyniowych. Jednak w dobie postępu technologicznego takie zabiegi często ustępują miejsca nowoczesnej chirurgii flebologicznej. Najlepsze kliniki w Warszawie, leczące choroby żył, stosują w swych zabiegach laser oraz fale radiowe. Wszelkie działania tego typu minimalizują zabieg chirurgiczny i zmniejszają istotnie ilość cięć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here