Jakie korzyści da nam kurs języka niemieckiego

Choć to język angielski ma status najważniejszego języka na świecie, liczba osób zapisujących się na kurs jezyka niemieckiego nie jest wcale mała. Warto więc zastanowić się nad tym, co wpływa na rosnące zainteresowanie językiem, którym posługują się nasi zachodni sąsiedzi.

Po pierwsze – większe możliwości zatrudnienia

Jak już wspomniano, to język angielski cieszy się opinią języka o międzynarodowym statusie. Nie jest to dla nikogo tajemnicą, nie powinno więc dziwić nas to, że sama znajomość angielskiego jest powszechna. Nie każdy posługuje się nim dobrze, zdecydowana większość osób aktywnych na rynku pracy opanowała go jednak w stopniu przynajmniej komunikacyjnym. Nic więc dziwnego, że dzięki kursowi języka niemieckiego można uzyskać dodatkowy wpis w CV atrakcyjny dla potencjalnego pracodawcy.Polsko-niemieckie relacje gospodarcze są wyjątkowo silne. Nie ma więc takiej branży, w której znajomość języka niemieckiego nie byłaby doceniana. Nawet jeśli dana firma w tym momencie nie ma partnerów z Niemiec, nie może wykluczyć tego, że pojawią się oni w przyszłości. Posiadanie pracownika, który będzie w stanie komunikować się z nimi w ich ojczystym języku może być więc traktowane jako inwestowanie w firmę.

Po drugie – korzyści osobiste

Relacje polsko-niemieckie nie ograniczają się do współpracy ekonomicznej. Długa granica między oboma krajami sprawia, że częste są także kontakty osobiste między Niemcami i Polakami. Mieszkańcu województw przygranicznych spotykają się niemal codziennie, w sklepach, w firmach usługowych i na drogach. Bez względu na to, gdzie mieszkamy, nie możemy zaś zaprzeczyć temu, że kraje niemieckojęzyczne są atrakcyjne turystycznie.Dużą popularnością cieszą się już nie tylko kurorty narciarskie. Także niemieckie i austriackie miasta pobudzają wyobraźnię. Zarówno Wiedeń, jak i Berlin zasługują na to, aby odwiedzić je przynajmniej raz w życiu, a i inne miejscowości są wcale nie mniej interesujące. Kurs jezyka niemieckiego pozwala czuć się swobodnie nawet w tych, które znajdują się na obrzeżach popularnych tras turystycznych. Miejscowa ludność z pewnością doceni zresztą to, że jesteśmy w stanie się z nią skomunikować i przymknie oko na ewentualne wpadki językowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here