Trudne do wykrycia choroby

Są takie choroby, również w ginekologii, które są bardzo trudne do wykrycia, także teraz, w XXI wieku. Może się wydawać, że dzisiaj lekarze wiedzą już wszystko i potrafią bez problemu wykryć każdą chorobę. Niestety nie jest to prawda. Doświadczenia wielu kobiet pokazują, że endometrioza ciągle bywa właśnie taką chorobą ,którą bardzo trudno jest wykryć, a która przysparza kobietom wiele cierpienia.

Krwawienie miesiączkowe

Dla wielu kobiet krwawienie miesiączkowe to czas, kiedy kobieta bardzo źle się czuje, cierpi na bardzo silne bóle brzucha i musi z tego powodu ograniczyć swoje codzienne aktywności, a także musi brać tabletki, aby móc normalnie funkcjonować. Jeżeli jednak zwykłe tabletki przeciwbólowe nie pomagają, oznacza to, że trzeba udać się do lekarza ginekologa i zrobić pełną diagnostykę.

Przyczyną bólów miesiączkowych, które są bardzo silne i utrudniają codzienne życie, może być właśnie podstępna choroba, taka jak endometrioza. Dzisiaj na całe szczęście coraz więcej lekarzy doskonale wie czym jest ta choroba i jak można użyć pacjentce w cierpieniu. Każdy ginekolog powinien znać endometrioza objawy jakie ona daje są bowiem dość specyficzne i lekarz powinien być uczulony kiedy pacjentka o tym mówi. Endometrioza objawy są dla pacjentki dokuczliwe i przykre, więc im szybciej rozpocznie ona diagnostykę i leczenie, tym lepiej dla niej i dla jej partnera. Ta choroba to także ból w czasie współżycia, a czasem także w czasie oddawania stolca.

Trudności w zajściu w ciążę

Zazwyczaj kobiety zaczynają bardzo mocno dbać o swoje zdrowie intymne, kiedy chcą zajść w ciążę. Oczywiście nie można generalizować, ponieważ wiele kobiet chodzi regularnie na wizyty profilaktyczne i wykonuje na przykład badania cytologiczne. Są jednak także kobiety, które takich badań nie robią, a pojawiają się w gabinecie lekarskim dopiero kiedy odczuwają silny ból. Często wtedy jest już za późno, aby leczenie było mało inwazyjne. Zazwyczaj można zapobiec takim sytuacjom.

Na pewno bolesne i obfite miesiączki powinny zmotywować każdą kobietę do tego, aby udać się do lekarza ginekologa i powiedzieć o tych właśnie objawach, aby lekarz mógł rozpocząć pełną diagnostykę. Na pewno potrzebne będzie zwykłe badanie ginekologiczne, USG ginekologiczne, a także wykonanie cytologii. Mówi się o tym, że lekarz powinien być bardzo doświadczonym lekarzem, aby rozpoznać endometriozę, szczególnie kiedy nie jest mocno zaawansowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here