Endermologia- wsparcie przy modelowaniu sylwetki

Zabiegi wyszczuplające i modelujące cieszą się dużą popularnością wśród kobiet. Jednym z takich zabiegów jest endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Jest to zabieg, który wspiera walkę z nadmiernymi kilogramami czy cellulitem, ale jego zastosowanie jest o wiele szersze. W tym artykule zawarliśmy kilka podstawowych informacji na temat zabiegu endermologii.

Na czym polega zabieg endermologii

Mechaniczny masaż podciśnieniowy, bo to jest alternatywna nazwa endermologii, to zabieg całkowicie bezbolesny. Nie mniej jednak dla bezpieczeństwa i komfortu zabieg wykonywany na ciało wymaga od pacjentki założenia specjalnego ochronnego kombinezonu, który będzie ciasno przylegał do ciała.

Podczas zabiegu endermologii kosmetyczka przesuwa po ciele specjalną, sterowaną komputerowo głowicę, składającą się z dwóch rolek i komory ssącej. Głowica sprawia, ze skóra intensywnie faluje, dzięki czemu masaż dociera w głębokie partie skóry regenerując ją i pobudzając przemianę materii.

Endermologia cena

Przy zabiegach takich jak endermologia cena jaką trzeba zapłacić wynika z dwóch kwestii. Po pierwsze rodzaj masowanej partii ciała, a po drugie ilość zabiegów konieczna dla uzyskania zadowalających efektów.

Pojedynczy zabieg endermologii na twarz jest stosunkowo tani, zwykle jego cena oscyluje w okolicach 50 złotych. Większe partie ciała takie jak uda czy brzuch to już zwykle koszt w granicach 150 złotych za zabieg. Decydując się na kurację masażami podcieniowymi trzeba się jednak liczyć z dziesięcioma, a w niektórych przypadkach nawet dwudziestoma wizytami w salonie kosmetycznym

Endermologia efekty

Endermologia efekty pokazuje dopiero po pewnym czasie, zwykle po kilku zabiegach. Ale już jeden tego typu masaż poprawia funkcjonowanie tkanki łącznej i pozwala się rozluźnić. Tak jak każdy inny masaż zabieg endermologii skutkuje wyrzutem endorfin, czyli hormonu szczęścia, który nie tylko poprawia nastrój, ale działa też przeciwbólowo.

Endermologia to zabieg, który skutecznie wspiera walkę z cellulitem, polecany jest też podczas odchudzania, jako zabieg wspierający modelowanie sylwetki. Do tego taki zabieg pomaga pozbyć się toksyn z organizmu i stymuluję odnowę komórek skóry.

Warto wiedzieć, że zabiegi endermologii można też stosować jako zabiegi medyczne. Przynoszą pozytywne efekty w przypadku bólu mięśni, a także mogą być stosowane do łagodzenia dolegliwości reumatycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here