leki na hemoroidy

Hemoroidy stanowią problem natury medycznej, który znacząco pogarsza jakość życia. Uwarunkowany czynnikami genetycznymi zwiększa ryzyko wystąpienia dolegliwości u konkretnych osób. Może pojawiać się również w związku z niezdrowym trybem życia. Wystąpieniu hemoroidów sprzyja siedząca i stojąca praca oraz niewłaściwa dieta. Z kolei właściwie zbilansowane i zdrowe posiłki oraz odpowiednia dawka ruchu pomagają w profilaktyce hemoroidów i pozwalają ich uniknąć także tym osobom, które są obciążone genetycznie.

Czym są hemoroidy? To nic innego jak guzki krwawnicze umiejscowione w odbytnicy oraz odbycie. Warto pamiętać, że hemoroidy ma każdy z nas i jest to całkowicie naturalny stan, który nie odbiega od normy. Choroba hemoroidalna, potocznie nazywana hemoroidami, jest natomiast stanem patologicznym, w którym guzki krwawnicze są powiększone, przez co mogą być wypychane przez masy kałowe na zewnątrz i w konsekwencji ulegać uszkodzeniu. Stąd jeden z najczęstszych objawów hemoroidów – krwawienie.

Hemoroidy – dowiedz się więcej

Krwawienie z okolic odbytu to tylko jeden z symptomów, mogących świadczyć o występowaniu hemoroidów. Inne, często spotykane i uciążliwe objawy to uczucie dyskomfortu, swędzenie, ból oraz uczucie niepełnego wypróżnienia.

Do rozwoju hemoroidów przyczynia się wzrost ciśnienia żylnego oraz zastój w żyłach odbytu. Taki stan może mieć różne przyczyny. Jednym z nich jest ciąża, dlatego problem hemoroidów dość często dotyka kobiety ciężarne oraz kobiety po porodzie. Przyczynę może również stanowić dieta uboga w błonnik oraz przewlekłe zaparcia. Może je też powodować niewłaściwe dźwiganie ciężarów, otyłość, a nawet niektóre rodzaje sportów wyczynowych. Aby poradzić sobie z tym problemem, który wiele osób uważa za wstydliwy, warto sięgnąć po leki na hemoroidy.

Leki na hemoroidy, czyli skuteczne leczenie i łagodzenie objawów

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które pomagają zwalczać hemoroidy i radzić sobie z dolegliwościami, które im towarzyszą. Mogą one przybierać postać maści, czopków, tabletek albo kapsułek. W leczeniu dolegliwości pomocne są przede wszystkim tabletki oraz czopki, np.: Criorectum, Apirectal albo Hemerol. Wspomagająco stosuje się też leki uszczelniające naczynia krwionośne. W łagodzeniu objawów pomagają zwykle maści i żele.

Leki na hemoroidy to szeroka grupa wyrobów medycznych o potwierdzonym działaniu. Ich stosowanie pomaga w skutecznym leczeniu i znoszeniu dolegliwości. Należy również pamiętać, że bardzo ważna jest profilaktyka. Nieodpowiedni tryb życia może prowadzić do nawracania dolegliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here