Faux-pax świadkowej?

Ślub to zawsze duże wydarzenie dla przyszłej Pary Młodej, ale także dla rodziny i przyjaciół. Organizacja, stres, zmiany, sala weselna, jedzenie, fotograf, kamerzysta to tylko kilka z zadań, które czekają na realizację. Ważnym elementem wesela jest są także kreacje wszystkich gości, zaproszonych na wesele. Moda ślubna zmienia się z roku na rok, więc jeżeli uczestnicy wesela chcą zrobić wrażenie na innych gościach, to powinni śledzić modowe inspiracje. Wybór zależy również od stylu wesela, a o tym decydują narzeczeni. Wielka odpowiedzialność spoczywa także na świadkach, czyli najbliższych osobach Pani Młodej i Pana Młodego. Co prawda Panowie nie mają specjalnego problemu z ubraniem – po prostu muszą dostosować się do swojej partnerki. Jak jednak powinna być ubrana świadkowa? Jaką sukienkę powinna założyć? Czy długa suknia to dobry wybór?
Bardzo często przyszłe Panny Młode, chcą aby sukienka dla świadkowej została z nimi uzgodniona. Co jednak w przypadku, gdy świadkowa dostaje pełną dowolność? To zadanie może okazać się bardzo trudne. Warto prześledzić modowe kierunki w danym roku i przeczytać kilka artykułów na temat sukienek dla świadkowej. Oferta sukienek jest naprawdę bardzo szeroka i wiele zależy od naszych upodobań, stylu, charakteru. Należy jednak pamiętać, że to przyszła Panna Młoda jest najważniejszą osobą na weselu i świadkowa nie może przyćmić jej urody. Należy zatem wybrać sukienki szykowne, eleganckie, jednak z całą pewnością kreacja powinna być dopasowana do stylizacji Panny Młodej.
Jak zatem wybrać idealną sukienkę, w której świadkowa będzie wyglądać olśniewająco i będzie mogła się swobodnie bawić? Przede wszystkim, sukienka powinna być dobrze przemyślana. Kreacje nie powinny być kupowane w pośpiechu. Najlepiej przymierzyć kilka sukienek, porównać i dopiero wtedy wybrać najlepszą opcję. Świadkowa powinna wziąć pod uwagę modę, ale także swoją figurę. Na przykład zbyt obcisła sukienka będzie krępować ruchy podczas weselnej zabawy. Wygoda przede wszystkim! Sukienka nie może ograniczać ruchów. Świadkowa to osoba, która najprawdopodobniej będzie cały czas w ruchu: odbiór prezentów, zabawianie gości i inne zobowiązania oraz całonocna zabawa to zadania zaplanowane dla najbliższej osoby Panny Młodej.
Najlepszym wyborem jest długa, elegancka sukienka, która doskonale prezentuje się wszystkich kobietach. Jaki kolor sukienki wybrać? Najlepiej zapytać Przyszłej Panny Młodej, jaki będzie wystrój sali weselnej oraz czy ma pomysł na sukienki dla druhny lub druhen. Nie należy jednak wybierać ciemnych kolorów, ponieważ to szczęśliwy dzień i można to podkreślić także wyborem kreacji. Należy pamiętać, że świadkowa będzie równie często w blasku fleszy a jej wybór zostanie uwieczniony na zdjęciach i filmie. Przy wyborze sukienki bardzo łatwo popełnić faux pax i dlatego nigdy nie można jej wybierać w pośpiechu.
Podsumowując, wybór sukienki da świadkowej to bardzo trudne zadanie. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę zdanie przyszłej Panny Młodej. To ona ma być najważniejszą i najpiękniejszą osobą na weselu, dlatego może decydować lub po prostu wspomóc świadkową w wyborze jej kreacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here