Sukienki retro – moda na dawny styl

Sukienki retro przeżywają w ciągu ostatnich paru lat swój renesans. Mnóstwo kobiet doskonale odnalazła się w tym stylu, który z założenia ma nawiązywać do mody typowej dla lat czterdziestych, pięćdziesiątych czy sześćdziesiątych minionego wieku. Dzięki temu można przenieść swą stylizację w czasie i prezentować się niczym postaci z ówczesnych zdjęć lub filmów. Wiele pań, by zdobyć sukienki retro, sięga po prostu do strychów czy szaf z odzieżą babć lub mam. Ogrom modeli to dziś prawdziwe rarytasy modowe, które swą oryginalnością są w stanie w niesamowity sposób nadać charakteru i przykuć uwagę.

Sukienki retro można jednak również zakupić z powodzeniem w sklepach. Współcześni projektanci uwielbiają inspirować się dawnymi czasami. Mnóstwo znanych, popularnych i dostępnych w każdym mieście sieciówek odzieżowych wprowadza więc każdego sezonu kolekcje, zawierające właśnie takie produkty. Wiele osób nabywa sukienki retro również na aukcjach internetowych, a także poprzez punkty z odzieżą używaną. Każdy sposób jest dobry, jeśli jednak nie jest się zwolennikiem produktów, które wcześniej ktoś już nosił, można po prostu odwiedzić dowolny sklep, dostępny stacjonarnie lub online, i kupić wybraną rzecz. Producenci bardzo często oferują swoje ubrania w sieci, gdzie znacznie łatwiej i szybciej można je przejrzeć przed dokonaniem transakcji.

Czym charakteryzują się sukienki retro? Każda z dekad minionego wieku miała nieco inny styl. W latach czterdziestych dominowały raczej stonowane, zwiewne, dziewczęce fasony, które doskonale ukrywały nadmiar kilogramów. Często posiadały także dodatki w postaci kwiatów, motyli, a także sporych kieszeni. Sukienki retro z lat pięćdziesiątych to z kolei kroje, których głównym celem było podkreślanie miejsc przy talii, eksponując także biust i biodra. Wiele pań stosowało przy tym modne wówczas gorsety. Dziesięć lat później całą uwaga skupiała się raczej na nogach, a ówczesne sukienki retro miały bardzo prosty fason w kształcie, który przypominał nieco literę A. W ten sposób doskonale można było ukryć obfity brzuch. O wiele dłuższe modele, ciągnące się aż po samą ziemię, zaczęły być modne w latach siedemdziesiątych. Dodatkowo pojawiły się także ozdoby – np. w postaci uroczych falbanek w okolicach dekoltu.

Jak widać, sukienki retro z uwagi na czas, do którego nawiązują, to bardzo duża ilość wersji, kolorów, krojów, długości, wzorów, ozdób, fasonów czy dodatków. Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że są one niezwykle kobiece lub wręcz dziewczęce. Współczesne sukienki retro, wykonywane na wzór odpowiedniczek z poprzednich epok, kojarzą się głównie z kołami, kropkami, kwiatami, paskami, falbanami, kieszeniami, a także różnorodnością barw. Na pewno każda użytkowniczka będzie prezentować się w nich niezwykle szykownie – sukienki retro dodają klasy i elegancji. Dobierając do nich buty na obcasie lub klasyczne szpilki, można uzyskać niepowtarzalny efekt. W ten sposób dochodzi do połączenia współczesnych trendów z dawnymi, równie pięknymi elementami mody kobiecej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here