Mezoterapia w medycynie estetycznej

Mezoterapia jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Wpływ na to ma szerokie zastosowanie procedury w różnych problemach skórnych. Dodatkowo zabiegowi można poddać zarówno twarz i dekolt, brzuch, jak i grzbiety dłoni, uda, czy ramiona. Dzięki mezoterapii skóra poprawia swoją kondycję, zmieszają się przebarwienia, czy blizny potrądzikowe. Większa elastyczność, nawilżenie i odżywienie sprawiają, że cera zachowuje młody wygląd na dłużej.

Mezoterapia rewitalizująca

Podstawowym zadaniem mezoterapii igłowej jest rewitalizacja skóry właściwej. Odpowiednie koktajle z witamin, kwasu hialuronowego, antyoksydantów i mikroelementów poprawiają ukrwienie, stymulują odnowę komórek oraz zwiększają nawilżenie. Dzięki temu znacznie wyrównuje się koloryt skóry, a ona wygląda młodo i promiennie.

Metodę tę wykorzystuje się z powodzeniem przy wygładzaniu zmarszczek. Odpowiednie substancje wspomagają tworzenie kolagenu, redukcję wolnych rodników oraz właściwe nawodnienie. Po zabiegu mezoterapii skóra staje się gładsza, jędrniejsza, a zmarszczki mniej widoczne. Równie skutecznie sposób ten oddziałuje na blizny pozostałe po trądziku.

Mezoterapia na wypadanie włosów

Odżywienie skóry głowy i cebulek włosów jest najistotniejszym elementem mezoterapii igłowej skierowanej na tę część ciała. Problemy takie jak łysienie, nadmiernie wypadanie włosów, łupież są wskazaniem do podjęcia się zabiegu. Dodatkowo z mezoterapii można skorzystać, gdy chcemy poprawić ogólną kondycję naszych włosów, wzmocnić je i odżywić.

Po około 2-3 seriach zabiegów można osiągnąć znaczące efekty w walce z problemami skóry głowy. Skutki zabiegów to między innymi zahamowanie wypadania włosów, a także przyspieszenie ich wzrostu. Wzmocnione mieszki włosowe sprawiają, że wydłuża się faza androgenna włosa oraz poprawia się jego struktura. Dzięki temu włosy gęstnieją, nie są skłonne do łamania się. Dużo lepiej się również układają.

Mezoterapia igłowa a cellulit

Cellulit dotyk osób o różnym typie figury, a jego odkładanie jest zwykle związane z indywidualnymi tendencjami organizmu. Dlatego też mezoterapia igłowa w tym wypadku powinna być równie zindywidualizowana. Terapia łączy ze sobą, poza zabiegami, dbanie o odpowiednią dietę, kontrolę hormonów oraz przeanalizowanie aktywności fizycznej.

Mezoterapia nastawiona na zwalczanie cellulitu skupia się na dwóch aspektach: niwelowaniu tkanki tłuszczowej i przyspieszeniu procesu jej utylizacji oraz poprawę kondycji skóry i jej możliwości regeneracyjnych. Lipoliza i rozpuszczanie tłuszczu są pierwszym etapem kuracji. Następnie odpowiednie preparaty zwiększają ukrwienie komórek i ich możliwości detoksykacyjne. Na końcu dba się o poprawę ogólnej kondycji skóry, co działa profilaktycznie na ponowne pojawienie się cellulitu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here