kalendarzyk

Duża ilość kobiet zaczynając współżycie seksualnie chce zabezpieczać się w sposób jak najbardziej nieinwazyjny. Spora część z nich rezygnuje z brania dużej ilości tabletek antykoncepcyjnych, nie chcąc ingerować w swój organizm. Właśnie z tego powodu wiele z nich decyduje się na naturalne metody antykoncepcji. Do takich metod zaliczany jest np. kalendarzyk. W jaki sposób on działa i jak zacząć go prowadzić? 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/kalendarzyk/

Naturalne metody antykoncepcji -kalendarzyk

Tak naprawdę żadna metoda antykoncepcyjna nie jest w stu procentach skuteczna. Chociaż kalendarzyk jest to sposób, który jest całkowicie darmowy, jednak nie znaczy to, że jest on skuteczny. W żadnej metodzie nie mamy stuprocentowych szans, które zabezpieczą nas przed ciążą.

Kalendarzyk powinien być traktowany jako kontrola własnego ciała oraz cyklu miesiączkowego. Prawidłowe stosowanie tej metody będzie dobre, tylko w momencie kiedy znacie dobrze swój organizm.

Cykl u kobiety trwa zazwyczaj 28 dni. Nie jest to jednak reguła. U niektórych osób może choć oczywiście nie jest to regułą. Jeżeli chcemy zacząć stosować kalendarzy dla siebie powinniśmy wiedzieć, ile trwa wasz cykl.

Jak zacząć prowadzić kalendarzyk?

Każda kobieta jest inna. Wasz kalendarzyk nie będzie wyglądał tak samo jak kalendarzyk waszych koleżanek. Żeby zacząć go prawidłowo prowadzić musicie przez okrągły rok monitorować swoje ciało oraz swoją miesiączkę. Ile dni trwa, jak przebiega, kiedy wypadają wam dni płodne.

Przez rok dodatkowo należałoby nie uprawiać seksu z zabezpieczeniem. Metoda, którą powinniśmy stosować podczas tego czasu to prezerwatywy. Do naturalnych metod zalicza się również stosunek przerywany, ale nie jest to dobra opcja. Spirala czy tabletki antykoncepcyje nie są w tym czasie dobrym sposobem, ponieważ zaburzają one naturalny cykl miesiączkowania.

Po roku przychodzi czas na dokładne przeanalizowanie wszystkiego. Obliczajcie, kiedy powinny być wasze dni płodne i w ten sposób unikajcie tych dni, aby przypadkowo nie zajść w nieplanowaną ciążę. 

Początek dni płodnych to odjęcie 18 dni od wszystkich dni z najkrótszego cyklu, a koniec poprzez odjęcie 11 od najdłuższego cyklu. Dobry sposób to również prowadzenie kalendarzyka poprzez aplikację. Kiedy wpiszemy odpowiednie dane do kalendarzyka, aplikacja sama powinna pokazywać nam, za ile dni będziemy miały miesiączkę lub dni płodne. Jest to bardzo duże uproszczenie. 

Zobacz też: http://www.prezentbox.pl/stosunek-przerywany/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here