Jaką przytulankę dla niemowlaka wybrać?

0
1276

Każdy rodzic ma na względzie bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie swojego dziecka. Szczególnie starannej opieki wymagają niemowlęta. Dziecko w wieku niemowlęcym potrzebuje już zabawek, w tym pluszaków. Pluszaki dla tak małego dziecka powinny być wybierane bardzo starannie. Nie wszystkie zabawki będą bowiem odpowiednie dla malca.

Przytulanka dla niemowlaka musi być bezpieczna

Przytulanki dla niemowlaka zakupimy w każdym sklepie z zabawkami dla dzieci. Mowa tu zarówno o sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Nie wolno jednak zapominać o tym jak ważne jest zwracanie uwagi na rozmaite kwestie. Przede wszystkim należałoby przyjrzeć się bezpieczeństwu takiej zabawki. Nie kupujmy przytulanek dla niemowlaka, jeżeli nie posiadają one odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa. To absolutna podstawa. Oczywiście warto przyglądać się także innym ważnym kwestiom. Ważne jest, aby przytulanki dla niemowlaka nie zawierały drażniących elementów. Nie mogą być ani ostre ani nieprzyjemne w dotyku. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłby zakup pluszaka miłego i miękkiego w dotyku.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze przytulanki?

Jak zostało wspomniane w powyższym akapicie, najbardziej istotne jest to, aby przytulanki dla niemowlaka były funkcjonalne. Funkcjonalność nie jest jednak jedynym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę. Warto zadbać również o to, aby pluszak dla dziecka był atrakcyjny pod względem wizualnym. Dużym zainteresowaniem cieszą się pluszowe króliczki dla niemowląt, ale warto byłoby przyjrzeć się również tradycyjnym misiom. Niemowlę nie potrafi jeszcze samodzielnie wybrać ulubionego przedmiotu, dlatego warto pomyśleć o zakupie dwóch różnych przytulanek dla niemowlaka. Wówczas będziemy mieli okazję obserwować nasze dziecko i dowiedzieć się, która przytulanka sprawia mu więcej radości. Dla wielu rodziców istotny jest także kolor pluszaka. Dla malca również może mieć to znacznie, chociaż rzecz jasna nie powie nam on o tym. Na pewno warto byłoby unikać pluszaków w bardzo ciemnych kolorach. Nie kupujmy więc czarnych lub ciemnobrązowych maskotek. Unikajmy także zabawek w krzykliwych kolorach, takich jak na przykład intensywny oranż czy jaskrawa czerwień. Przytulanka w tym kolorze mogłaby bowiem utrudnić naszemu dziecku zasypianie. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup pluszowych zabawek w pastelowych kolorach. Mowa tu chociażby o takich kolorach jak mięta, pudrowy róż czy subtelna cytryna. Przyjemne, delikatne barwy z całą pewnością wpasują się w klimat dziecięcego pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here