Druk etykiet w dobie pandemii. Czy coś się zmieniło

Czy pandemia koronawirusa wpłynęła na proces drukowania etykiet w profesjonalnych drukarniach? Z pewnością tak. Nie oznacza to jednak, że klienci będą rozczarowani. Wiele podmiotów przeniosło swoją działalność do internetu, dzięki czemu cały proces zamawiania etykiet jest znacznie łatwiejszy i bardziej uproszczony.

Łatwy druk etykiet. Drukarnie wychodzą konsumentom naprzeciw

Sytuacja pandemiczna zmusiła dużą część podmiotów gospodarczych do skorygowania procesu świadczenia usług. Zmiany te dotknęły również przemysł poligraficzny. Drukarnie i agencje reklamowe, ze względu na fakt, iż ich praca polega na bezpośrednim kontakcie z klientem, zostały zmuszone wypracować nowe normy.

Jednym z innowacyjnych sposobów na współpracę jest druk etykiet online. Wiele podmiotów stworzyło specjalne platformy internetowe, dzięki którym klient może bezobsługowo zlecić drukowanie etykiet produktowych. Formularze dostępny na stronach internetowych drukarni zawierają wszystkie potrzebne i istotne rubryki, które umożliwiają klientom przekazanie najistotniejszych wymagań dotyczących zlecenia drukarskiego.

Formalności załatwia się bezobsługowo – przez internet. Nowoczesny druk etykiet

Nie wymaga to ani obecności klienta w placówce, ani nawet pośredniego kontaktu telefonicznego z drukarnią. Wszystko odbywa się zdalnie: po zakończonej pracy konsument otrzymuje pakiet wyprodukowanych etykiet. Może je odebrać osobiście, bądź skorzystać z możliwości dostarczenia kurierskiego.

Zdalny druk etykiet to zdecydowanie jeden z najbardziej innowacyjnych i pomysłowych rozwiązań w branży poligraficznej, który na dobre wszedł w życie w zeszłym roku. Jest polecany ze względu na to, iż w ten sposób ogranicza się kontakty społeczne. To zaś bezpośrednio przyczynia się do redukcji ryzyka zakażenia.

Czy jakość druku uległa zmianie?

Podmioty poligraficzne przekonują, że zlecenia online nie wpływają w żaden sposób na zmianę jakości wykonywanych produktów. Etykiety produkowane w drukarniach mają taką samą charakterystykę, co wcześniej.

Niemalże wszystkie, także te wykonywane techniką cyfrową czy termo-aktywną, mogą być dostosowane do indywidualnych preferencji zleceniodawcy. W razie trudności bądź nieścisłości pracownicy kontaktują się ze zleceniodawcą i wyjaśniają zaistniałe problemy.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here