Co kupić z okazji Dnia Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela to dobra okazja, by podziękować pedagogom za trud, który na co dzień wkładają w pracę z uczniami. Zamiast tradycyjnego kwiatka, warto wręczyć im nieco bardziej oryginalny, spersonalizowany prezent, który wyróżni się na tle innych. Co konkretnie wybrać?

Coś słodkiego

Pierwsza alternatywa dla bukietu kwiatów to kosz pełen smakołyków. Jeśli włożymy nieco wysiłku w ich wybór, z pewnością się nie zmarnują i umilą obdarowanemu czas.

Warto zdecydować się na przykład na zestaw kaw i herbat w różnych smakach. Dobrym wyborem będą też regionalne wyroby, na przykład konfitura z róży. Świetnie sprawdzą się także personalizowane ciasteczka z dedykacją. Możliwości jest całe mnóstwo, ważne, by prezent odpowiadał upodobaniom obdarowanego lub był możliwie uniwersalny.

Coś trwałego

Kolejny pomysł to prezenty, które mogą stać się pamiątką na lata, na przykład długopis z grawerem albo zegarek. To na tyle uniwersalne podarunki, że przydadzą się praktycznie każdemu.

Warto zadbać również o to, by umieszczona na nich dedykacja nie była sztampowa, wybrana z gotowych wzorów. Kilka słów napisanych od serca z pewnością wywoła o wiele lepsze wrażenie niż zabawna rymowanka, czy oklepany wierszyk. Szczere, proste życzenia zawsze najlepiej się sprawdzają.

Coś wzruszającego

Zamiast kwiatów czy długopisu z grawerem można zdecydować się również na upominek, który będzie miał typową wartość sentymentalną. To dobry wybór zwłaszcza na szczególne okazje, na przykład jako prezent dla wychowawcy na ostatni Dzień Nauczyciela przed ukończeniem szkoły przez jego wychowanków.

Takim wzruszającym upominkiem może być na przykład album, w którym każdy z uczniów wklei swoje zdjęcie i napisze kilka słów od siebie. Można zdecydować się również na ręcznie malowany kubek z podpisami całej klasy, czy ramkę, w której zostaną umieszczone makramowe figurki, symbolizujące wszystkich uczniów. Najlepiej, jeśli każdy z wychowanków będzie miał jakiś udział w tworzeniu takiego podarunku.

Wszystkie powyższe propozycje to dobry pomysł na prezent od całej klasy. Zamiast kupować pojedyncze kwiatki od każdego ucznia z osobna, lepiej zorganizować zrzutkę i kupić jeden długopis z grawerem, który będzie piękną pamiątką na wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here