Język angielski

Podstawy języka angielskiego powinien znać dziś każdy. Nawet jeśli w szkole nie on był naszym językiem obcym. Nauka angielskiego w stopniu, który umożliwiałby porozumiewanie jest niezwykle przydatna, a jeśli nauczymy się go jeszcze lepiej, otwierają się przed nami nowe horyzonty.

Nowa praca – tylko z językiem

Szukasz lepszej pracy? Prawdopodobnie zostaniesz zapytany o znajomość języków obcych, a przede wszystkim angielskiego. To dzisiaj nieodzowne, ponieważ w pracy często mamy do czynienia z obcojęzycznymi dokumentami czy też trzeba odbierać telefony od obcokrajowców. Z tego względu najlepiej zadbać o chociaż pewien poziom języka, umożliwiający swobodne porozumiewanie się.

Często także w dotychczasowej pracy podwyżka czy awans zależą od tego, czy wykażemy się znajomością języka. Tylko wtedy mogą być nam przyznane nowe obowiązki lub przywileje oraz odpowiedzialność.

Wyjazd za granicę dzięki znajomości angielskiego

W wielu krajach świata swobodnie porozumiemy się w języku angielskim, dlatego, jeśli go znamy, wycieczki i wyjazdy stają się o wiele bardziej łatwe do zorganizowania. Nie potrzeba tłumacza i nie ma obaw, że sobie nie poradzimy poza granicami naszego kraju. To oznacza także lepsze możliwości zarobkowe za granicą.

Jeśli nie znamy języka, to prawdopodobnie można liczyć tylko na pracę fizyczną, lecz jeśli mamy chociaż podstawy, dostępnych staje się coraz więcej dobrych stanowisk pracy. Z tego względu sporo dorosłych, a nawet starszych osób uczy się angielskiego, właśnie po to, by móc swobodnie czuć się na świecie. Oczywiście im późniejszy wiek, tym taka nauka może się wydawać trudniejsza, ale nie jest niemożliwa, stąd popularność kursów językowych dla seniorów.

Więcej opcji rozrywki i informacji

Chcesz poczytać badania naukowe, ciekawą książkę, która nie jest przetłumaczona na nasz język, a może obejrzeć serial bez lektora i napisów? Musisz znać język angielski. Zdecydowanie wiele nas może ominąć i zawężamy sobie świat rozrywki, jeśli go nie znamy.

Także nasz dostęp do informacji o świecie lub interesujących nas dziedzinach jest mniej dostępny. Trzeba wspomnieć, że poszerzanie wiedzy z ulubionych tematów również pomaga efektywnej nauce języka, więc korzyść jest dwustronna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here