buty

Kiedy poszukujemy nowych butów, zwracamy uwagę na ich wygląd, cenę, materiały i jakość wykonania. Trudno natomiast sprawdzić podczas krótkiej wizyty w sklepie, czy buty są rzeczywiście wygodne. Ciekawym przypadkiem jest marka obuwia Rieker, która zaczynając od niewielkiej rodzinnej firmy, stała się prawdziwym potentatem obuwniczym. Jest to firma, która nie tylko skupia się na dobrym wyglądzie i wysokiej jakości, ale właśnie komfort noszenia postawiła na pierwszym miejscu filozofii marki.

A wszystko zaczęło się od małego, rodzinnego biznesu

Historia obuwia Rieker zaczęła się w Schwarzwaldzie, pięknym, górzystym regionie na południu Niemiec. Początkowo rodzinna manufaktura produkowała buty głównie dla  wymagających i bogatych klientów we Włoszech. Z czasem firma zaczęła się rozwijać i powiększać, a także postawiła sobie nowe priorytety. Obecnie obuwie Rieker produkowane jest nadal przez firmę zarządzaną przez piąte pokolenie tej samej rodziny, ale akcent został postawiony na łączenie elegancji i wygody z dobrą jakością oraz z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku obuwniczym. Firma przeniosła się do Szwajcarii. Bierze udział w programach zapewniających transparentność i bezpieczeństwo produkcji butów. Dodatkowo priorytetem firmy Rieker jest komfort noszenia butów. Jej właściciele odchodzą od trendu buta, jako pięknej, ale koszmarnie niewygodnej ozdoby stopy. Firma łączy nowoczesne wzornictwo z wytrzymałymi materiałami oraz aktywnie poszukuje rozwiązań podnoszących wygodę dla wszystkich wielbicieli i wielbicielek ciekawego obuwia.

Obuwie Rieker – jak połączyć jakość i wygodę?

Chyba każdy z nas spotkał się z sytuacją, gdy miły spacer albo wyjątkowe wydarzenie popsuły niewygodne buty. Firma Rieker postawiła sobie za cel nie dopuszczać do takich niefortunnych wydarzeń. Właśnie dlatego Rieker stawia na innowacyjność i komfort użytkowania. Obuwie Rieker (https://e-kobi.pl/firm-pol-1442909700-Rieker.html) projektowane jest tak, aby było jak najlżejsze oraz odpowiednio elastyczne. Dzięki specjalnie wyprofilowanej podeszwie oraz badaniom zapewniającym konstrukcję buta wspierającą newralgiczne punkty stopy, buty Rieker dają uczucie chodzenia na boso. Projektanci postarali się także zadbać o odpowiednią amortyzację wstrząsów na różnych powierzchniach. Wzięli również pod uwagę, że ludzkie ciało, również stopy, zmienia się w ciągu dnia. Dzięki temu obuwie Rieker ma sprytnie zapewnioną dodatkową przestrzeń, która idealnie sprawdzi się pod wieczór, gdy stopa jest zmęczona po całym dniu stania lub chodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here