Z jakiego materiału poszewki na poduszki

Dzięki oryginalnej poszewce, można dać swoim ulubionym poduszkom drugie życie. Aby wybrać wysokiej jakości tekstylia, warto zwracać uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale przede wszystkim na jakość wykonania. Tylko solidna powłoczka na poduszkę wykonana z odpowiednich materiałów zapewni komfortowy wypoczynek po ciężkim dniu w pracy. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które materiały na poszewki są najlepszym wyborem.

Poliestrowe poszewki dla wymagających

Poliestrowe poszewki na poduszki są bardzo tanie, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Sztuczne tkaniny wbrew pozorom mogą pochwalić się wieloma rewelacyjnymi parametrami. Godne polecenia są przede wszystkim poszewki, które łączone są z bawełną. Do największych zalet należy zaliczyć dużą odporność na zagniecenia i niespotykaną wytrzymałość. Poliestrowa poszewka na poduszkę jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, dlatego też jest to idealny wybór dla rodzin z dziećmi albo dla osób, które w domu trzymają zwierzęta. Pamiętać należy jednak o tym, że tkaniny sztuczne nie oddychają i elektryzują się. Poliester jest szkodliwym dla środowiska materiałem, który rozkłada się nawet przez 1000 lat.

Rewelacyjny len

Nowością na rynku są lniane poszewki na poduszki, które jak powszechnie wiadomo produkowane są w całości z włókien rośliny lnu. Oryginalna powłoczka na poduszkę wykonana z lnu jest przyjemna w dotyku i oferuje mocne wrażenie naturalności. Po każdym praniu lniane poszewki stają się coraz bardziej miękkie. Ich kluczowym atutem jest to, że nie mechacą się. Z praktycznego punktu widzenia jedyną wadą jest dość wysoka cena. Producenci muszą poświęcić dużą ilość czasu na przygotowanie poszewki lnianej, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na jej zakup. Pamiętać należy także o tym, że lniana poszewka na poduszkę wymaga prasowania.

Boom na satynowe poszewki

Na półkach sklepowych coraz częściej można spotkać satynowe poszewki, które mogą być wykonane nie tylko z włókien jedwabiu, ale również bawełny i poliestru. Tkanina ta z jednej strony jest śliska i błyszcząca, a z drugiej matowa. Największymi atutami jest luksusowy wygląd i przystępna cena. Niestety śliski materiał nie każdemu może przypaść do gustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here