Sukienki na ślub cywilny - jaką wybrać?

Ślub to najważniejszy dzień w życiu każdej kobiety. Już jako małe dziewczynki wyobrażamy sobie jak będzie on wyglądał, jaki będzie jego przebieg i jaka suknia ślubna będzie wówczas zdobić nasze ciało. I choć zazwyczaj myślimy o pięknej, białej sukni z długim trenem, to nie zawsze marzenia te stają się realne w codziennym życiu. Niekiedy, na swojej drodze spotykamy osobę, która jest już po rozwodzie, a czasem to my same przebrnęłyśmy już przez ból rozstania. Wówczas, jedynym rozwiązaniem, niekoniecznie gorszym jest ślub cywilny. Jednak, tak bardzo różni się on od ślubu kościelnego a panujące wówczas obyczaje i tradycje są rozbieżne z występującymi w trakcie obrządku kościelnego, że zastanawiamy się jak powinny wyglądać sukienki na ślub cywilny.
Oto kilka rad. Jeżeli jesteśmy młode, a zawierany przez nas związek małżeński jest pierwszym w naszym życiu, śmiało możemy pokusić się o suknię w kolorze białym. Oczywiście rozkloszowana, duża suknia w stylu księżniczki, typowa dla ślubu kościelnego nie zda tutaj egzaminu. Jednak prosta, zwiewna sukienka będzie idealna dla młodej kobiety. Należy również wziąć pod uwagę fason sukienki. W przypadku młodych, filigranowych dziewcząt doskonale sprawdzą się dopasowane do ciała sukienki na ślub cywilny. Jeżeli natomiast mamy pełniejsze kształty, można założyć suknię zwiewną, lekką i luźną. Będzie ona idealnie opływać kształty ciała. Kiedy już myślimy o wyborze sukienki na ślub cywilny, warto zastanowić się nad jej zdobieniem. Jeżeli suknia jest delikatna, uboga warto dodać do niej kilka błyszczących elementów. Niekiedy można spróbować zastosować również zastosować inne materiały. Koronka jest pięknym materiałem lecz nie zawsze pasuje do każdego typu sylwetki. Kobiety o pełniejszych kształtach nie koniecznie wyglądają w niej dobrze. Dlatego też najważniejszym sprzymierzeńcem każdej kobiety jest lustro. Przed wyborem sukienki na ślub cywilny najlepiej ją po prostu zmierzyć. Ale co w przypadku gdy 20 lat minęło już jakiś czas temu? Wtedy idealnie sprawdzają się sukienki na ślub cywilny w innych, spokojnych, stonowanych odcieniach. Wybierzmy wówczas beż, krem czy błękit. Takie kolory zachowają podniosłość chwili a jednocześnie sprawią, że będziemy wyglądać dostojnie i elegancko. Sukienki na ślub cywilny dotyczą jednak nie tylko przyszłych Panien Młodych. Identyczne porady można zastosować w przypadku, gdy jesteśmy gośćmi na ślubie. Jest jednak jedna, niezłomna zasada, którą należy respektować. Pamiętajmy, że w tym dniu, to Panna Młoda jest najważniejsza i to ona gra pierwsze skrzypce. Dlatego też nie można w tym dniu zakładać sukni w kolorze białym. Jest to odbierane jako zachowanie niestosowne, ujmujące powadze sytuacji.
Zatem, przy wyborze sukienki na ślub cywilny należy pamiętać o jednej, głównej zasadzie – kolor biały jest kolorem Panny Młodej. Pozostałe barwy i kroje można spokojnie wybierać, tak, by wybrać suknię dopasowaną do naszych oczekiwań i upodobań. A obecnie sklepy dają nam ogromny wybór możliwości. Nie ma więc na co czekać. Do dzieła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here