Sukienki na bal - jak ubrać się na taką imprezę?

Jak ubrać się na bal. aby wszystkich olśnić? To pytanie zadaje sobie chyba każda kobieta, która zastanawia się co na siebie włożyć. Sukienki na bal to różnorodne propozycje. Imprezy taneczne, bale i bankiety niezależnie od wieku można się na nich wspaniale bawić. Ubiór trzeba dopasować przede wszystkim do charakteru imprezy. Inne założenia będzie miał bal karnawałowy, a zupełnie inne wymagania będą na balu charytatywnym organizowanym w filharmonii. Jakie sukienki na bal są najbardziej popularne? Jakie kreacje pasują do konkretnego typu figury?

Na co uważać wybierając sukienki na bal?

Stając przed dylematem pod tytułem, co założyć na bal, trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pierwsza z nich brzmi – nigdy nie idź na dwie imprezy z rzędu w tej samej sukience. Również nie powinno się powtarzać kreacji jeżeli wiadomo, że będą tam ci sami goście co na wcześniejszej imprezie. Kobieta powinna być jak diament i za każdym razem błyszczeć nowym blaskiem. Inną kwestią na którą trzeba zwrócić uwagę zastanawiając się nad tym, którą kreację ubrać na bal jest charakter imprezy. Na niektórych balach obowiązują wyłącznie długie kreacje, a sukienka typu mini może okazać się bardzo poważną gafę wizerunkową i towarzyską.

Długie sukienki na bal

Najbardziej popularne są długie sukienki na bal. Powinny być one raczej w stonowanych kolorach. Najczęściej można się spotkać z kreacjami w kolorze czarnych. Modne są także granaty, szarości oraz beże. Jeżeli chodzi o rodzaj materiału czy krój sukienki to jest w zasadzie dowolność. W ostatnich latach bardzo modne są sukienki proste, które można urozmaicić różnorodnymi dodatkami. Suknie długie często mają rozcięcia od uda, tak by sprawić by poruszanie się w nich było o wiele wygodniejsze.

Sukienki rozkloszowane

Jeżeli ktoś chce wybrać się na bal w nieco krótszej kreacji, to może rozważyć sukienkę rozkloszowaną. Zazwyczaj są one gdzieś do kolana, dzięki czemu wyglądają elegancko. Sukienki rozkloszowane jednak nie pasują do każdego typu figury. Powinny ich unikać panie o znacznej nadwadze, zwłaszcza jeżeli w dodatku nie są one zbyt wysokie. Bez żadnych obaw sukienki rozkloszowane będą pasowały do figur szczupłych. Można do nich założyć buty na koturnie lub wysokim obcasie. Lepiej unikać zakładania do sukienek na bal obuwia płaskiego, taki zabieg może spowodować, że kobieta znacznie straci na swoim uroku. Ponadto, buty na obcasie wyszczuplają całą sylwetkę.

Kupować sukienkę czy może ją wypożyczyć?

Skąd brać nowe sukienki na bal? Rozwiązania są co najmniej dwa. Pierwsze, to kupno nowej sukienki. Propozycja warta rozważenia, jednak jeżeli zaproszenia na bale są bardzo częste, to może pojawić się problem finansowy, ponieważ dobrej jakości sukienka balowa to wydatek przynajmniej kilkuset złotych. Czasem można się zastanowić, czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby wypożyczenie sukienki balowej. Można spróbować pożyczyć sukienkę od przyjaciółki lub z wypożyczalni. Jeżeli chodzi o wypożyczalnie sukienek balowych, to koszt zazwyczaj oscyluje w granicach około kilkudziesięciu złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here