Sukienki emo

Przynależność do subkultury wiąże się z koniecznością dopasowania swojego indywidualnego stroju do stylu, który jest adekwatny dla danej zbiorowości. Dzięki temu nikt nie ma większych problemów z odróżnieniem punka od skina. Ważne jest, aby trzymać się utrwalonych wzorców w tym zakresie, bowiem dzięki temu zachowamy tożsamość kulturową. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że poszczególne barwy można z powodzeniem przypisać do kilku subkultur. Sprawia to, że zarówno metalowcy, jak i emo mogą lubować się w czarnych kolorach. Szczególnie ta ostatnia kultura jest ciekawa pod kątem ubioru, bowiem możliwe jest tworzenie ciekawych i przyciągających wzrok stylizacji.

W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy podobają nam się sukienki emo. Należy zaznaczyć, że nie każda osoba z tej subkultury będzie w pełni zadowolona z tego stroju. Niektóre kobiety wolą spodnie koloru czarnego, bowiem uważają sukienki za niewygodne. Trzeba przyznać, że nie należy takiej postawy w żadnej mierze potępiać. Także inne subkultury w swoim własnym gronie mają swój styl, który najbardziej im odpowiada. Istnieje jednak spore grono kobiet emo, które lubią czuć się kobieco. W takiej sytuacji dobrze jest sięgnąć po sukienkę, bowiem kreacja tego typu wygląda bardzo powabnie. Dzięki temu łatwiej jest nawiązywać kontakty oraz przyciągać wzrok przypadkowych przechodniów. Dlatego każda kobieta powinna sama ocenić, czy lepiej będzie czuła się w ciemnych spodniach, czy w czarnej sukni.

Przynależność do subkultury wiąże się z używaniem określonych gradientów kolorystycznych. Oprócz klasycznej czerni, warto postawić na zmysłową czerwień. Może ona z powodzeniem być elementem sukienki, ponieważ obydwa kolory doskonale ze sobą współgrają. Zaznacza się jednak, że proporcje powinny raczej przemawiać nad dominacją koloru czarnego. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić sobie spokój duszy i sprawić, że nie zostaniemy negatywnie ocenieni przez pozostałych członków subkultury. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że używanie innych barw może być przez emo odebrane jako nadużycie. Jak ognia należy wystrzegać się kolorów pastelowych, które są używane przez yuppies. Ze względu na ponurą tematykę subkultury emo, warto postawić na ciemne barwy, których w żadnym wypadku nie można kontrastować.

Dobrze jest pamiętać o tym, że kobiety emo bardzo często noszą ciekawe dodatki. Nie są one jednak zbyt bogate, bowiem złote zegarki czy bransolety ze srebra przeznaczone są dla innych subkultur. Zdecydowanie lepiej jest postawić na rzemienie oraz proste, sznurkowe bransolety. Dobrze jest również pamiętać o tym, że eleganckie buty nie współgrają z ponurą, wręcz mroczną stylizacją. Dobrze jest wybrać masywne glany, które doskonale pasują do niemal każdej kreacji w stylu emo. Jeżeli mamy problem z wybraniem optymalnych dodatków, warto skorzystać z porady doradcy z zakresu mody. Będzie on w stanie ocenić, jakie działania będziemy musieli wdrożyć, aby jak najszybciej uzyskać pożądany przez nas efekt wizualny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here