Sukienki dla druhen

Druhny panny młodej to zazwyczaj jej najlepsze przyjaciółki, siostry lub kuzynki. Są to osoby bliskie pannie młodej, jakie są z nią na dobre oraz na złe, więc panna młoda winna dobrać takie kreacje, jakie przypadłyby do gustu i jej oraz druhnom. Sukienki dla druhen nie powinny przyćmić sukni panny młodej, jaka w owym dniu jest najważniejsza. Jednakże druhny nadal mogą wyglądać dobrze oraz czuć się wyjątkowo.

Czym kierować się przy doborze sukni dla druhny?
Dobierając suknię dla druhny należałoby przede wszystkim pomyśleć o pannie młodej. Kreacja druhny nie może przyćmić sukni ślubnej przyszłej małżonki, lecz musi być jednolita z jej koncepcją. Więc zaczekajmy aż „gwiazda wieczoru” dobierze własny strój oraz najlepiej konsultujmy z nią wszelką decyzję – w końcu to nie druhna ma być najważniejszą osobą w owym wyjątkowym dniu.

Czego unikać podczas doboru sukni dla świadkowej?
Biel i ecru to odcień zajęty tylko i wyłącznie dla panny młodej. Niestety, nie wszystkie kobiety stosują się do owej reguły, jednakże druhny muszą koniecznie o tym pamiętać. Niewskazane jest także ubieranie się w czerń. Odcień tenże kojarzony jest zwłaszcza z pogrzebami i z rozpaczą oraz podobno sprowadza pecha podczas takich imprez jak wesele. Należy także mieć na uwadze, iż pan młody ubrany będzie w ciemny garnitur oraz wraz z panną młodą stanowić będą świetny kontrast – zgrzytem byłaby druhna w czerni. Za krótkie czy bardzo wydekoltowane suknie także nie są dobrze postrzegane, dodatkowo w kościele lub w Urzędzie Stanu Cywilnego należałoby mieć zakryte ramiona.

Jaka jest doskonała długość sukni dla druhny?
Jeszcze do niedawna królowała moda na długie sukienki balowe. Obecnie się od tego jednakże odchodzi na rzecz normalnej długości sukni koktajlowych – nieco przed czy za kolana. Gdy jednakże uznamy, iż bardziej właściwa będzie suknia maxi to winna mieć prosty wzór oraz gładki odcień.

Jaki dobrać model sukienki dla świadkowej?
Model sukni winien być przystosowany do figury druhny, musi także harmonizować z sukienką ślubną. Gdy panna młoda zdecyduje się na kreację przed kolana (co zdarza się coraz częściej) to nie możemy dobrać na ową okazję długiej, wieczorowej sukni, gdyż wówczas skupimy na sobie większą uwagę aniżeli ona.

Suknie dla druhen: jeden krój – różnorodne odcienie
Gdy wszystkie druhny są mniej więcej takiej samej postawy, można pokusić się o tenże sam krój sukni dla druhen. Atrakcyjnym uzupełnieniem takich strojów dla druhen jest wykorzystanie paru kolor sukni. Każda może być o całkowicie odmiennej barwie czy także mogą się różnić od siebie jedynie odcieniami np. od pastelowego słonecznego do mocnego różu, i chociażby fioletu.

Druhna ma własne obowiązki, więc pomyśl o wygodzie
Pamiętajmy, iż bycie druhną to również obowiązki. Podczas zabawy weselnej zadaniem drużby jest pomoc państwu młodym w zabawianiu gości oraz dopilnowaniu porządku. Więc należałoby dobrać taką kreację, w jakiej będziemy czuć się dobrze przez cały wieczór oraz jaka będzie przede wszystkim wygodna. Wąskie suknie krępujące ruchy lepiej pozostawić na inną okoliczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here