Sukienka z cekinami – porady

Od dłuższego czasu w najpopularniejszych sklepach z odzieżą pojawiają się kolejne kolekcje, zawierające sukienki z cekinami. Nie sposób nie zauważyć ilości dostępnych modeli. Równie ogromne jest więc także zainteresowanie tego typu częścią stylizacji. Kobiety chętnie kupują je na rozmaite okazje. Sukienka z cekinami kojarzona jest przede wszystkim z podniosłymi uroczystościami i imprezami. Przykładem takich ceremonii są np. wesela, sylwestry, śluby, ale także party w klubie czy urodziny u znajomych. Wiele zależy oczywiście od fasonu. Ponieważ wielbicielek cekinów nie brakuje, tego rodzaju element garderoby bywa dziś noszony także na co dzień. Nie jest zatem wymagana specjalna okazja, aby móc ubrać się w ten sposób. Sukienka z cekinami sprawdza się więc na luźniejszych spotkaniach czy wyjściach z przyjaciółmi np. na kawę, koncert, spacer, obiad czy do kina lub teatru. Na pewno wszelkie okoliczności związane z tańcem sprzyjają takiej stylizacji – cekiny mają bowiem tę właściwość, że doskonale prezentują się podczas ruchu.

Na to, że sukienka z cekinami tak świetnie dopasowuje się do wielu sytuacji, wpływa mnogość proponowanych w sklepach kolorów i fasonów. Panie, które cenią sobie szyk, delikatność i minimalizm, mogą włożyć wersję skromniejszą, z lekko połyskującymi elementami srebra czy złota. Osoby, które lubią nieco bardziej rzucający się w oczy, drapieżny wygląd, decydują się na wersje w odcieniach czerwieni, granatu, turkusu, limonki, jak również pasteli. Na pewno ważna jest także długość i krój – te zwykle dobiera się do sylwetki. Sukienka z cekinami osobom zalecana jest przez stylistów raczej szczupłym osobom. Trzeba jednak podkreślić, że sporo proponowanych obecnie wersji świetnie sprawdza się także przy innych typach figury, maskując jej różne niedoskonałości i krągłości. Przykładem jest sukienka z cekinami umieszczonymi jedynie na określonych, niewielkich fragmentach stroju, np. przy dekolcie. W ten sposób błyszczące elementy nie dodadzą optycznie całości kolejnych kilogramów.

Decydując się na sukienkę z cekinami, warto pomyśleć o dodatkach. Tu przede wszystkim należy pamiętać o umiarze. Jeśli ubiór posiada wiele zdobień, wówczas buty czy torebka powinny być raczej skromniejsze. Zbyt duża ilość błysku nie dodaje urody, a dodatkowo sprawi, że kobieta prezentować się będzie nazbyt kiczowato. Z kolei delikatna sukienka z cekinami, które nie przytłaczają ubioru, pozwala na dodatki nieco bardziej ekstrawaganckie. Podobną zasadę warto stosować w przypadku dobierania biżuterii do stylizacji. Duża ilość cekinów w ubiorze to znak, by zrezygnować ze świecących się elementów, jak bransoletka, kolczyki, zegarek czy łańcuszek. W ten sposób można zaprezentować się z klasą, bez nadmiernego przepychu i krzykliwości. Wówczas sukienka z cekinami wymaga jedynie ładnych butów – najlepiej sprawdzą się szpilki, w klasycznym kolorze, dostosowanym do reszty kreacji. Warto zadbać również o odpowiednią fryzurę i makijaż. Na koniec narzucić można na siebie czarną marynarkę, płaszcz lub skórzaną kurtkę, w zależności od okazji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here