Sukienka wizytowa

Chociaż formalne suknie sądowe istniały od stuleci, wśród historyków strojów panuje zgoda, że ​​strój wieczorowy utworzył się jako dyskretna kategoria w połowie lat dwudziestych XIX wieku. Prawdopodobnie nie jest to przypadkowe, że ta forma ubioru pojawiła się mniej więcej w tym samym czasie, kiedy romantyzm w sztuce i literaturze pojawił się jako wpływ w kulturach europejskich i amerykańskich. Romantycy podkreślali namiętność i sentyment, kładąc większy nacisk na miłość. Inne czynniki kulturowe, takie jak zwiększona produkcja tkanin, kwitnący przemysł tekstylny i rozwijający się gotowy przemysł odzieżowy, przyczyniły się do większego dostępu do materiałów. W latach 20. XIX wieku moda była dość zdemokratyzowana. Ponadto paryskie i amerykańskie magazyny o modzie szybko zyskały popularność wśród kobiet w Stanach Zjednoczonych i Europie. Kobiety w sklepach oglądały modne tabliczki z napisami, takimi jak: suknia, sukienka dzienna, sukienka do chodzenia, sukienka na promenadę, sukienka z frędzlami, sukienka w stylu śródziemnomorskim, sukienka obiadowa, suknia wieczorowa lub sukienka balowa. Wygląda na to, że z tych etykiet narodziła się suknia wizytowa.

Jak dobierać sukienki wizytowe?

Poczuj się fantastycznie i wyglądaj niesamowicie w sukience wizytowej, która podkreśla twoje najlepsze cechy. Formalne sukienki są zwykle kupowane na oficjalną imprezę, taką jak na studniówkę, wesele, galę lub fantazyjną noc w mieście z twoją drugą połówką. Przed zakupami zdecyduj, jakie cechy są dla ciebie najważniejsze, abyś miała pojęcie, jaki rodzaj sukni będzie najlepiej reprezentował ciebie i twój styl.

Kolor
Kolor twojej sukni jest ważnym czynnikiem, ponieważ chcesz, aby cień uzupełniał koloryt skóry. Sprawdź datę swojego wydarzenia, aby określić, w jakim sezonie będziesz nosić sukienkę, ponieważ trendy kolorystyczne są wyznaczane według pory roku. Na przykład, jeśli będziesz nosić sukienkę w lecie, spójrz na popularne kolory jasnych różów i żółci.

Tkanina
Poczuj tkaninę na swojej skórze, próbując ubierać się, aby zorientować się, jaki rodzaj tkaniny lubisz. Tkaniny mogą wyglądać inaczej, gdy są noszone, a inaczej wyglądają na wieszaku; dlatego najlepiej je przymierzyć przed zakupem. Stylowe tkaniny to jedwab, szyfon i satyna. Pamiętaj jednak, że satyna może zwiększać masę ciała. Trzymaj się tkanin, które wiesz, że wyglądają elegancko na tobie i trzymaj się z dala od materiałów, które zwiększają masę.

Dopasowanie
Podkreśl swoje kształty za pomocą odpowiedniego stroju wizytowego. Dopasowanie jest jedną z najważniejszych cech formalnego stroju, ponieważ źle dopasowana sukienka jest niemodną sukienką. Poznaj swoją sylwetkę przed zakupem. Kształt gruszki ma szerokie biodra z mniejszymi barkami, figura jabłka jest okrągła w całym ciele, figura klepsydry ma proporcjonalne biodra i ramiona. Powinnaś także znać swoje najlepsze atuty, takie jak ramiona lub nogi. Pochwal się ramionami za pomocą sukni z odsłoniętymi ramionami, lub prezentuj nogi, sukienką, która jest krótsza z przodu i dłuższa z tyłu.

Styl
Styl twojej sukni mówi wiele o twoim osobistym stylu. Style ubioru są różne w zależności od rodzaju sklepu i projektanta, więc możesz potrzebować kilku sukienek, zanim znajdziesz swój najlepszy styl. Gdy już masz kolor, materiał i dopasowanie, musisz sprawdzić, co wyróżnia strój. Jeśli przykładowo lubisz kwiaty zadbaj o to by były one lekkim dodatkiem do twojej sukienki, a wtedy będziesz się czuć spełniona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here