sukienka na bal-jak wybrać?

W czasie całego roku mamy wiele okazji, aby uczestniczyć w różnego rodzaju balach. Bale sylwestrowe, studniówkowe czy wydarzenia organizowane przez szefów korporacji są to jedne z wielu wydarzeń, na których możemy się wybawić. Mimo wszystko na takich przyjęciach, zawsze należy dobrze wyglądać. Mężczyźni rzadko mają z tym problem. Dobrze wybrany i dopasowany garnitur robi swoje. Panie niestety mają o wiele gorzej. Podstawowym pytaniem jakie rodzi się przed takimi eventami jest jak dobrać sukienkę do danego wydarzenia?

Odpowiedź jest dosyć mocno skomplikowana. W obecnych czasach sukienki balowe są mocno zróżnicowane. Zacznijmy od określenia naszej sylwetki. Jej typ, czy jest szczupła, czy może trochę grubsza. Czy jesteśmy osobami wysokimi, czy może nasz wzrost jest poniżej przeciętnego? Udzielenie sobie odpowiedzi wprowadzi nas oraz ukierunkuje na poprawny wybór kreacji balowej. Kobiety wysokie powinny pamiętać, żeby wybrać sukienkę nie potęgującą ich wzrostu. U dam trochę grubszych sprawdzą się doskonale sukienki podkreślające ich najlepsze zalety. Większy biust, szersze biodra- wszystko to, odpowiednio wyeksponowane daje doskonały efekt.
Na co konkretnie zwracać jeszcze uwagę?
Zacznijmy od naszego partnera. Jego garnitur zazwyczaj jest w ciemnych kolorach. Dobrym rozwiązaniem jest dostosowanie swojej sukienki do krawatu bądź muchy naszej osoby towarzyszącej. Innym rozwiązaniem jest dobór ciekawych dodatków, dobrze komponujących się z kreacją partnera.

Dobrze jest dowiedzieć się wcześniej, gdzie tak naprawdę odbywa się bal. W okresie letnim bądź późnej wiosny, bale odbywają się na świeżym powietrzu. Musimy tę kwestię wziąć pod uwagę. Zmienne warunki atmosferyczne często mogą zepsuć nam kreację a przy tym dobrą zabawę. Sukienki jasne doskonale sprawdzą się w czasie pory suchej i upalnej. Świetnie będą odbijały promienie słoneczne, a nam nie będzie doskwierało zmęczenie, oraz pozbędziemy się kłopotu potliwości. Podczas pory deszczowej dobrze jest wybrać ciemną sukienkę. Deszcz może zostawiać plamy, a jak wiadomo na ciemniejszych ubraniach są one mniej widoczne.

Pamiętajmy, że na takich balach jak studniówka czy bal sylwestrowy powinniśmy stawiać na komfort oraz wygodę. Zbyt długie sukienki mogą krępować nasze ruchy, zaś zbyt krótkie, podczas tańca mogą odkrywać to co pod kreacją. Oprócz tego długie sukienki podczas tańca poloneza mogą stwarzać pewne niebezpieczeństwo. Przydeptywanie ich może grozić upadkiem, a takich sytuacji chcielibyśmy się wystrzec. Postawmy na trochę żywsze kolory. Ciemne ubrania w tym wypadku mogą sprawiać, że młode kobiety będą wyglądały zbyt poważnie. A to przecież bal, na którym mamy się doskonale bawić.

W innych okolicznościach, jeżeli brakuje nam pomysłu możemy postawić na klasyk, czyli małą czarną. Kolor czarny, prosty nie wychodzi z mody, a sukienka taka wygląda doskonale praktycznie na każdym typie budowy ciała.

Wybór odpowiedniej sukienki balowej nie jest łatwym zadaniem. Pamiętajmy, aby zrobić to wcześniej, a przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie przeanalizujmy wszystkie za oraz przeciw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here