Płetwy do nurkowania

Gdy zbliża się lato, wiele osób zaczyna planować wakacyjne wojaże. Amatorzy nurkowania organizują wyjazdy w najdalsze zakątki świata, gdzie będą mogli zanurzyć się w głębokich morzach i oceanach. Frajda z powodu możliwości realizowania hobby jest ogromna, ale trzeba też zadbać o względy bezpieczeństwa, czyli dobrej jakości sprzęt.

Płetwy do nurkowania – jakie wybrać?

Nurkowanie wiąże się z pięknymi widokami i możliwością zwiedzania niesamowitego podwodnego świata. Schodzenie na głęboką wodę zawsze jest niesamowitym przeżyciem, zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych nurków. Jednak trzeba to robić z głową, a już na pewno ze sprzętem na miarę indywidualnych potrzeb.

Płetwy do nurkowania to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia nurków schodzących na duże głębokości. Płetwy pomagają funkcjonować w przestrzeni pod wodą. Wybierając akcesoria, należy kierować się swoim doświadczeniem nurkowym. Jeśli jest ono znikome, lepiej postawić na miękki rodzaj płetw do nurkowania, w których można swobodnie poruszać palcami. Podejmując decyzję trzeba kierować się także takimi parametrami jak elastyczność materiału, sterowność płetw oraz dysze, i rodzaje profilowania.

Rodzaje płetw

Płetwy z tzw. długim piórem zapewniają osobom nurkującym większą swobodę pod wodą. Pozwalają na szybsze pływanie i lepszą sterowność. Poza tym powodują, że nurkowie mniej się męczą, wykonując powłóczyste i spokojne ruchy nogami.

Z kolei płetwy krótkie o odpowiednim stopniu twardości nadają się dla prawdziwych profesjonalistów, gdyż dają olbrzymią siłę napędową, choć zmniejsza się szybkość przemieszczania pod wodą przy wykonywaniu ruchów z taką samą częstotliwością.

Jak dbać o sprzęt nurkowy?

Wysokiej klasy sprzęt nurkowy może posłużyć nawet przez lata, jednak trzeba o niego odpowiednio zadbać. Każdy płetwonurek powinien wiedzieć, jak to się robi, niezależnie od tego czy korzysta z własnych, czy też wypożyczonych płetw do nurkowania.

Słona woda może niekorzystnie wpływać na używany ekwipunek. Dlatego też płetwy do nurkowania po każdym użyciu trzeba solidnie wypłukać. Do płukania sprzętu wykorzystuje się wodę słodką w formie bieżącego spływu bądź specjalnych zbiorników z wodą.

Płetwy do nurkowania znajdziesz w ofercie Divezone.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here