Plastikowe skrzynki magazynowe

Trudno wykorzystać potencjał nawet najbardziej funkcjonalnego magazynu, jeśli nie ma się dostępu do nowoczesnych skrzynek magazynowych. I choć nie wyróżniają się one niestandardowymi kształtami czy dodatkowymi funkcjami, to jednak wiąże się z nimi sporo funkcjonalności.

Skrzynki magazynowe – prostota i funkcjonalność

Magazynowa skrzynka plastikowa nie jest ani ciężka, ani wyjątkowo odporna na oddziaływania mechaniczne. Mimo to, potrafi ona znieść całkiem duże (jak na swój rozmiar) obciążenie, które – w przypadku niektórych modeli – może sięgnąć 30 kg.

Dzięki temu konstrukcja skrzynki doskonale sprawdza się w każdych warunkach. Można ją wykorzystać zarówno do przechowywania niewielkiego asortymentu (np. śrubki), jak i bardziej zaawansowanych narzędzi (młotki, wkrętaki itd.). Większość skrzynek magazynowych posiada litą konstrukcję, dzięki której można w nich przechowywać nawet bardzo małe przedmioty.

Skrzynka plastikowa i jej konstrukcja

Istotną zaletą skrzynek plastikowych jest ich konstrukcja. Głównym atutem jest tu ich kształt, który – dzięki odpowiednim wypustkom – pozwala na ich pionowe usytuowanie wewnątrz specjalnych konstrukcji stalowych.

W ten sposób kuwety plastikowe nie tylko stają się wygodnym narzędziem magazynowym, ale też ułatwiają wykonanie wielu innych czynności na terenie obszaru składowania, to jest przeliczania, wydawania, przyjmowania towarów, a nawet ich inwentaryzacji. Każda z plastikowych kuwet posiada specjalną kieszeń, do której można włożyć kartkę informacyjną z ilością wyrobu.

Kuwety plastikowe i ich zdolności specjalne

Na rynku pojawia się coraz więcej magazynowych opakowań plastikowych, które sprawdzają się również w niecodziennych zastosowaniach.

Jednym z nich jest przechowywanie przedmiotów gromadzących ładunki elektrostatyczne, które – z oczywistych względów – mogłyby spowodować wiele szkód i utrudnień w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Oczywiście w tym miejscu trzeba również wspomnieć o dodatkowych właściwościach, dzięki którym skrzynki magazynowe dobrze znoszą działanie kwasów, zasad i temperatury.

Podsumowanie

Nowoczesne skrzynie magazynowe to nie tylko pojemniki na detale, lecz przede wszystkim funkcjonalne narzędzia, ułatwiające przechowywanie i obrót wybranymi towarami w obrębie przedsiębiorstwa i poza nim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here