Organizacja studniówki – o czym warto pamiętać?

0
1902

Studniówka to duże i poważne przedsięwzięcie. Nie wystarczy wynajęcie sali i zabawne zaproszenia na studniówkę. Zabierając się za organizację tej imprezy warto sporządzić plan działania. Jak zrobić to dobrze i skutecznie?

Studniówka – 100 dni do matury

Studniówka to dla wielu osób pierwszy, poważny bal w życiu. Impreza ta musi mieć zatem szczególną oprawę. Najczęściej organizuje się ją mniej więcej na 100 dni przed rozpoczęciem egzaminów maturalnych. Wiadomo jednak, że ostateczny termin zależy od wielu czynników,  w tym możliwości wynajęcia sali, zespołu i innych detali. Jak zatem zorganizować studniówkę marzeń?

Miejsce imprezy

Przede wszystkim ważne jest podjęcie decyzji o tym, gdzie organizujemy studniówkę. Najczęściej robi się to po prostu w szkole. Czasem jednak, ze względów praktycznych, impreza przenoszona jest w inne miejsce. Jeżeli miałaby to być sala zewnętrzna, należy wykonać solidny research na temat tego, ile kosztują sale, gdzie są zlokalizowane, czy są dostępne w preferowanych terminach i czy mają możliwość pomieszczenia oczekiwanej liczby osób. Dodatkowo warto się upewnić czy wraz z salą proponowany jest jakiś catering i obsługa.

Catering i didżej

Krok drugi – czy to już czas na zaproszenia na studniówkę? Oczywiście, że jeszcze nie. Kolejnym etapem jest bowiem zorganizowanie cateringu i zespołu muzycznego lub didżeja. Te elementy należy bowiem zamawiać z dłuższym wyprzedzeniem. Poza tym generują niemałe koszty, które należy uwzględnić w koszcie całej imprezy. Warto w tym zakresie zebrać kilka propozycji. Dobrze też poczytać opinie o danej firmie lub osobie albo chociaż skorzystać z rekomendacji znajomych.

Fotograf i kamerzysta

Ważne jest również odpowiednie uwiecznienie tej szczególnej imprezy. Właśnie dlatego kolejnym etapem organizacji studniówki, jest wybór fotografa i kamerzysty. Dzisiaj większość imprez urządza się raczej bez kamer. Ewentualnie filmy powstają w formie krótkiego, kilkuminutowego klipu. Podstawą są natomiast zdjęcia. Fotografowie starają się, aby każdy uczestnik zabawy mógł odnaleźć się chociażby na jednym zdjęciu. Można wybrać jednego, dwóch, a nawet trzech fotografów. Warto jednak nie przesadzić, bo to przecież wiąże się z kolejnymi kosztami.

Zabawne zaproszenia na studniówkę

Potem można wreszcie przejść do wyboru zaproszeń. Lepiej postawić na ich pisemną wersję, bo jest to bardziej eleganckie. Poza tym w ten sposób zapraszamy nie tylko uczniów, ale również nauczycieli, radę rodziców i inne osoby, związane ze szkołą. Godne polecenia są chociażby zabawne zaproszenia na studniówkę w sklepie Kucmar.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here