winietki ślubne

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, ale wiąże się z nim wiele stresu. Lista zadań do wykonania przed tym ważnym dniem jest spora. Winietki ślubne to jedna z kwestii do odhaczenia. To dzięki nim goście weselni wiedzą, które miejsce przy stole zająć. Przeczytaj poniższy poradnik, a decyzja dotycząca winietek będzie należała do jednych z łatwiejszych.

Styl winietek ślubnych

Kolorystykę i wzory weselnych wizytówek można dopasować do całego wystroju sali bankietowej. Jeśli urządzasz wesele w stylu rustykalnym wybierz minimalistyczne winietki ślubne z ekologicznego papieru. Przy kwiatowym motywie przewodnim imprezy upewnij się, że ten element również znajduje się na wizytówce z nazwiskiem. O winietkach warto już pomyśleć podczas wyboru zaproszeń, idealnie jeśli oba te dokumenty pasują do siebie i wzajemnie się uzupełniają. Jeżeli postawisz na klasyczne czarno – białe zaproszenia, nie używaj kolorowych winietek. Wybierz jeden styl i według niego dobieraj pozostałe elementy. W wyborze czcionki na wizytówkach możne kierować się bardziej swobodnie własnymi upodobaniami. Cienkie i pozawijane litery są bardziej eleganckie, natomiast proste i pogrubione będą lepiej widoczne dla gości i pozwolą im szybciej znaleźć właściwe miejsce.

Jak umieścić winietki ślubne na stole?

Oczywistym jest, że wizytówki należy postawić przed talerzem biesiadnika. Natomiast forma winietek ślubnych może przybierać różne kształty. Powszechnie stosuje się małe prostokąciki, które zgięte w pół ładnie utrzymują się na stole. Bardziej eleganckim rozwiązaniem są podstawki na wizytówki z imieniem. Można je kupić w sklepie w kształcie trójkątów lub serc albo zrobić samodzielnie z kawałka drewna lub korka. Do podstawki pasują winietki ślubne o dowolnym wykroju (okrąg, serce, gołąbek). Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest doczepienie winietki za pomocą eleganckiego spinacza do kieliszka lub szklanki.

Oryginalne pomysły na winietki

Dla Młodej Pary, która ceni funkcjonalizm dobrym pomysłem jest połączenie winietek z prezentem dla gości weselnych. Takie rozwiązanie może przybierać najróżniejsze formy, tylko wyobraźnia nas ogranicza. Można zakupić małe pudełka, do których zmieszczą się słodycze, magnesy, małe porcelanowe ozdoby. W szklanych słoiczkach lub w drobnych butelkach można umieścić sypaną herbatę, kawę w ziarnach, nalewkę lub miód. Dołączona do tych opakowań etykietka będzie jednocześnie pełnić rolę winietek ślubnych jak i uroczych podarunków. Goście na pewno docenią tak oryginalny sposób na wskazanie im miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here