hawajskie koszule

Żyjemy w czasach, w których wydaje się, że wszystko w modzie jest dozwolone i pożądane. Tak jak kiedyś – jeszcze choćby te dwie dekady temu – można było doszukiwać się głównych linii w trendach, dominujących w danym sezonie kolorów, krojów charakterystycznych dla jakiejś epoki, tak dziś próżno szukać głównego kontrapuktu, wokół którego kręci się zainteresowanie projektantów i ich odbiorców. Dziś ludzie chętnie noszą wszystkie kolory, desenie i kroje, byleby tylko były zgodne z ich osobowością czy choćby aktualnym nastrojem.

Hawajskie koszule

Od lat możemy obserwować, że w modzie wszystko faluje. Spodnie z wysokim stanem są obecne, potem znikają, aby za parę lat znowu wrócić w błysku fleszy. Tak samo z sukienkami na krochmalonych halkach i strojami kąpielowymi z usztywnianymi i mocno zabudowanymi miseczkami staników. Jednak pomimo wszelkich przewrotów w całym tym modowym świecie, wielkich odejść w zapomnienie i powrotów, moda na kwiatowe wzory jest wciąż nieprzemijająca. A niekwestionowanymi królowymi wśród kwiatowej odzieży wydają się być wciąż hawajskie koszule.

I tak jak kiedyś zakup hawajskiej koszuli możliwy był tylko podczas wakacji w egzotycznym kraju, tak dziś ten typ ubioru dostępny jest w każdym osiedlowym sklepiku oraz w popularnych sieciówkach. Koszule takie odważnie wkroczyły na ulice polskie i inne, dalekie od egzotycznych okolic. Chętnie zakładane są na plażę, na miejskie wycieczki, ale też na oficjalne spotkania. Czy jeszcze kilka lat temu, ktoś mógłby sobie wyobrazić, że hawajska koszula może zostać włożona pod marynarkę i przy tym nie wzbudzać sensacji i zażenowania na oficjalnym biznesowym spotkaniu?

Nikogo już nie dziwi, że desenie są zestawiane w zupełnie pozbawiony racjonalnych przesłanek sposób. Czasami wręcz brawurowo łączy się kropki z kratą, paski z kwiatami, kolory zimne z ciepłymi i tak dalej. Miesza się również w tkaninowych fakturach. Złamano też wszelkie schematy łączące określone kolory i desenie z okazją, do której one pasują. I to jest w modzie piękne. I to też daje niekończące się okazje do wykazania się odwagą, wyczuciem estetyki i chęcią prezentowania własnego nastroju i temperamentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here