Moda komunijna

Kiedy zbliża się sezon komunijny, rozpoczyna się również gorączkowe poszukiwanie odpowiednich kreacji. O ie w przypadku najmłodszych sprawa jest dość prosta, ponieważ od dawna już w większości naszych parafii praktykowane są komunijne alby. To idealne rozwiązanie, gdyż podkreśla mocno religijny charakter tej uroczystości. To dobre głównie dla naszych dzieciaków, ponieważ do tej pory komunia często kojarzyła im się z podarkami, oraz właśnie z odświętnymi strojami.

Dotyczyło to przed wszystkim dziewcząt, które marzyły o długich, bardzo zdobnych sukniach i dekoracyjnych wiankach. Tymczasem alba jest strojem skromnym, pięknym i bardzo dostojnym. Zachowane zostaje dostojeństwo i powaga sytuacji, a dziewczynki mogą za to wybrać najpiękniejsze pantofelki i inne dodatki, które sprawią im radość.

O wiele gorzej sytuacja ma się w przypadku komunijnych gości, a przede wszystkim rodziny. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że komunia święta to uroczystość kościelna, która wymaga zachowania pewnych zasad i odpowiedni strój jest tu kluczowy. Komunia to nie impreza, dyskoteka, czy party. Komunia powinna być pełna powagi, aby nasze dzieciaki również rozumiały w czym właśnie biorą udział.

Na komunię dziecka raczej nie powinniśmy wybierać zbyt śmiałych lub wulgarnych kreacji, to bardzo niewłaściwe. Zbyt kuse sukienki i spódnice, oraz bardzo głębokie dekolty pozostawmy na inne okazje. Jest wiele możliwości do wykorzystania. Sukienka i bolerko w kontrastowym kolorze to nie jest jedyna opcja dla mamy komunijnego dziecka.

Owe bolerko i sukienka niestety najczęściej pojawiają się przy okazji komunijnych przyjęć. Ale nie jest to dobry wybór. Nasz strój powinien przede wszystkim korespondować z naszym własnym stylem i być idealnie dopasowany do sylwetki. Warto również dobrze przemyśleć kwestię wyboru koloru kreacji. Bardzo wyraziste, neonowe, czy soczyste barwy niekoniecznie się sprawdzą. Zdecydowanie lepszym wyborem będą barwy jasne, rozbielone, pudrowe, czy kremowe.

Sukienka na komunię dla mamy dziecka przystępującego do sakramentu, powinna być skromna i elegancka. Mini raczej nie wchodzi w grę, chyba że ubierzemy ją już po uroczystościach kościelnych, lub narzucimy na nią dłuższy płaszczyk. Ale świetnie sprawdzi się również kombinezon w odpowiednim kolorze. Wbrew obiegowym opiniom kombinezon pasuje paniom o różnej sylwetce. Grunt to odpowiednie dopasowanie. Można też postawić na modny garnitur lub garsonkę. To zawsze będzie wyglądać elegancko i z klasą.

Pamiętajmy o dobrych jakościowo materiałach, bo tylko takie będą się dobrze układały na sylwetce. Oczywiście pogoda nie wybiera, ale w maju najczęściej jest już dość ciepło, więc warto zainwestować w coś przewiewnego i wygodnego, co też nie będzie się bardzo gniotło, bo może to popsuć zupełnie efekt końcowy.

Wybór odpowiedniego stroju na komunię jest ważny nie tylko ze względu na doniosłość samej uroczystości, ale również dlatego, że dobrze jest wyglądać ładnie i korzystnie na komunijnych zdjęciach. Bo te przecież są dla dziecka pamiątką na długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here