Letnia przygoda

Od lat różni styliści i spece od mody wieścili schyłek popularności tradycyjnej sukienki. Kobiety stawiać miały na wygodę spódnic i spodni, a coraz silniej eksplorując męski świat, miały się także stroje do nich upodabniać. Analizując stroje uczniów, można odnieść wrażenie, ze ten scenariusz spełnia się na naszych oczach. Podstawówki i licea pełne są dzieci i młodzieży obu płci w praktycznie jednakowych, nie do odróżnienia strojach. Królują spodnie, bawełniane podkoszulki i bluzy z kapturem. Tylko tu i ówdzie pojawia się niczym motyl wielobarwna postać kobieca, wyróżniająca się z szarego tłumu, ceniąca sobie indywidualność, wolność i bezkompromisowość.
Sukienki zdają się odchodzić do lamusa.
Albo przynajmniej tak wygląda to w szkolnej codzienności.
Wystarczy jednak, by zaczęły się wakacje, a miejscowości letniskowe, podmiejskie parki, skwerki zapełniają ją dziewczętami barwnymi jak letnie kwiaty w cudownych wielokolorowych sukienkach.
Okazuje się bowiem, że letnia sukienka to strój praktycznie obowiązkowy w czasie wakacji.
Sukienka letnia sprawdzi się jako strój zarówno w mieście jak na wsi, w czasie urlopu, wakacyjnego wyjazdu, ale też w czasie wycieczki za miasto. Także miejskie życie, letni skwar i długie popołudnia sprzyjają noszenie sukienek. Odkryte ramiona, cienki, przewiewny materiał, rozkloszowany dól stroju sprawiają, że mimo upału w mieście, kobieta czuje się wygodnie, pewnie, nie doskwiera jej gorąco i nie musi martwić się czy pod pachami nie pojawiają się plamy z potu.
W ramach przedwakacyjnych zakupów warto w nową letnią sukienkę zainwestować, zwłaszcza gdy wybieramy się na urlop do popularnego letniska. Przedtem jednak trzeba sprawdzić kolory, wzory i fasony. Koniecznością wydaje się przejrzenie popularnych czasopism kobiecych, warto przeczytać najnowsze notki na blogach modowych. Sukienka letnia bowiem bardziej niż inne suknie podlega modom i cosezonowym zmianom. Gdy jednego roku kobiety paradują w kwiecistych strojach z wielkimi barwnymi kwiatami na ciemnym tle, to w następnym must have okazuje się sukienka letnia w delikatne groszki, prążki lub krateczkę. Raz panuje styl marynarski, by w kolejnym roku zostać wypartym przez boho lub etno.
Bez względu jednak na panującą danego roku modę, sukienka letnia jest niezbędna w każdym bagażu wakacyjnym, bez względu, czy wybieramy się w góry, nad morze, do miasta czy na wieś. Można w pięknej, modnej letniej sukience zadawać szyku na sopockim deptaku lub po długiej górskiej wędrówce przysiąść w stylowej kafejce w Szklarskiej Porębie czy Wiśle.
Sukienka letnia pozwoli bez skrępowania przetańczyć całą, upalną lipcową noc w czasie zabawy w nadmorskim kurorcie i podczas miejskiego festynu. Sprawdzi się też na wiejskiej zabawie, na którą trafimy przypadkiem, odpoczywając w popularnej obecnie agroturystyce lub u babci na wsi.
A po sezonie można schować ją głęboko w szafie, wiedząc, że może nie za rok, ale za kilka sezonów znów będzie modna, a wkoło wszyscy zapomną, że taką sukienkę już się prezentowało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here