Lekarz w nowoczesnym fartuchu medycznym

Lekarz w nowoczesnym fartuchu medycznym – czy to ma sens? Czy to coś zmieni? Jak wygląd lekarza wpływa na samopoczucie pacjenta? Czy warto inwestować w fartuchy lekarskie? I wreszcie: jakie kitle lekarskie i fartuchy medyczne są teraz w modzie?

Kitle lekarskie

Jak podaje popularna encyklopedia internetowa, kitel to nic innego jak fartuch ochronny stosowany na przykład przez lekarzy. Kitle lekarskie powinny być lekkie, zwiewne, nie krępujące ruchów. Zazwyczaj zakładane są na codzienne ubranie, w którym dana osoba przyszła do pracy. W jakim celu nosi się fartuchy lekarskie? Oczywiście w celu higienicznym.

Fartuchy medyczne służą ochronie nie tylko odzieży ale i całego ciała. Fartuchy stosowane są również w laboratoriach, gdzie nie rzadko laborant ma styczność z różnego rodzaju chemikaliami, substancjami, materiałami, które nie powinny mieć kontaktu ze skórą. W takich sytuacjach niezbędna jest odzież ochronna i tutaj idealnie sprawdzają się właśnie kitle lekarskie. Jednak czy zawsze fartuchy medyczne muszą być koloru białego? Jeszcze kilka lat temu tak, fartuchy musiały być w białym kolorze. Dziś jest zdecydowanie większy wybór fasonów i kolorów – a to z kolei prowadzi do zmniejszenia ryzyka pojawienia się u pacjentów tak zwanego „efektu białego fartucha”.

Efekt białego fartucha – z czym związane jest to zjawisko?

Zjawisko tak zwanego białego fartucha to dość nieprzyjemna reakcja pacjentów (najczęściej tych najmłodszych) na obecność lekarzy, pielęgniarek czy kogokolwiek z personelu medycznego. Pacjent na sam widok osoby w białym fartuchu doznaje nagłego wzrostu ciśnienia krwi. Sytuacja ta sprawia, że pacjent czuje się osłabiony, często mdleje. Zjawisko to oczywiście nie jest bardzo niebezpieczne, jednak na pewno uprzykrza życie pacjentowi a samemu personelowi medycznemu nierzadko utrudnia pracę. Jak więc radzić sobie i z takim problemem? Kupując zupełnie inne fartuchy lekarskie! Jakie?

Fartuchy medyczne – do wyboru, do koloru!

Dzięki takiej stronie jak www.drcichobieg.pl, już żaden szpitalny korytarz nie będzie wyglądać nudno! Już nigdy pacjenci nie będą bali się lekarzy czy kolejnej wizyty u stomatologa. Dlaczego? Dlatego, że kitle lekarskie oferowane na stronie są kolorowe, modne i naprawdę ładne.

Dr Cichobieg oferuje stroje i dla lekarzy, i dla pielęgniarek, i dla stomatologów, i dla fryzjerów, i dla wszystkich tych, którzy potrzebują odzieży higienicznej do wykonywania swojego zawodu. Przykładowo, dla pielęgniarek można zakupić fartuchy medyczne w kolorze soczystego różu, intensywnego niebieskiego czy białego we wzorki czy w kwiatki.

Fryzjerzy czy ortodonci mogą zdecydowanie bardziej poszaleć. Mogą zainwestować w eleganckie, czarne fartuchy. Mogą być całe czarne ale mogą mieć również białe bądź kolorowe wstawki – inne dla kobiet, inne dla mężczyzn. Furorę robią również koszulki ze śmiesznymi napisami. Przykładowo dla stomatologów koszulka z napisem: „Wróżka Zębuszka”; dla lekarzy: „Wracaj do życia” lub „Wracaj do zdrowia”; dla anestezjologów czy ratowników medycznych z napisem: „Adrenalina, dopamina, serotonina, oksytocyna – to one rządzą naszym życiem”.

Odzież oczywiście składa się z koszuli/bluzki oraz spodni czy spódnicy. Można więc zapomnieć o własnych ubraniach. Można przebierać się w wygodne fartuchy medyczne i cały dzień czuć się komfortowo.

Kolorowe fartuchy medyczne pozwalają wprowadzić do służby zdrowia trochę więcej luzu – a tym samym, zdecydowanie podnoszą poziom zaufania i bezpieczeństwa wśród pacjentów. Im bardziej kolorowy ubiór personelu medycznego, tym lepsza atmosfera w całej placówce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here