Jaką Sukienkę wybrać na wesele?

Wesele, to okazja do doskonałej zabawy w gronie znajomych i rodziny. Jest to często także pretekst do tego, by powiększyć nieco swoją garderobę, zwłaszcza jeżeli w ciągu roku jest kilka wesel. Przecież nie wypada, aby kobieta dwa razy pokazała się na imprezie weselnej w tej samej kreacji, szczególnie jeżeli na kolejnych weselach będą się bawili ci sami goście. Kreacje weselne dostępne są w wielu sklepach. W zależności od własnych upodobań i aktualnej mody można wybierać sukienki długie lub krótkie, w kolorowe jaskrawe wzory lub też o stonowanych odcieniach.

O czym pamiętać wybierając sukienkę na wesele

Przede wszystkim przy wyborze sukienki na wesele trzeba pamiętać o tym, żeby jak przysłowiowego ognia unikać koloru białego. Powinien być on zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej. Każda inna kobieta, która na imprezie weselnej zaprezentuje się w białej kreacji będzie wyglądała nieco śmiesznie. Wesele to najważniejszy dzień w życiu pary młodej i własne ambicje trzeba schować nieco do kieszeni, pamiętając o tym, że to młoda pani ma być najjaśniejszą gwiazdą wieczoru weselnego. Sukienka na wesele powinna także być w miarę skromna, chodzi o to, aby zasłaniała wszystko co trzeba. Na weselach nie brakuje alkoholu, a niektórzy mężczyźni po wypiciu jego znacznych ilości mogą stać się nieco napastliwi, zwłaszcza jeżeli sukienka będzie odsłaniała zbyt dużo ciała.

Długa sukienka na wesele

Nie chodzi o to, aby każda kobieta szła na wesele w długiej sukni, tylko by w wyborze kreacji zachować gust i dobry smak. Oczywiście długa sukienka na wesele to też doskonały pomysł, zwłaszcza w przypadku wysokich i szczupłych kobiet. Takich kreacji powinny unikać panie niskie o okrągłych kształtach. Długa sukienka na wesele może mieć prosty krój lub też może być rozszerzana ku dołowi. Sukienki zwężane są raczej nie praktyczne zwłaszcza w przypadku imprez tanecznych, ponieważ dosyć mocno mogą krępować ruchy. Długa sukienka na wesele z odsłoniętym dekoltem i plecami to swoista klasyka. Można ją ozdobić przepiękną zwisającą biżuterią. Do długich sukienek z otwartym dekoltem najbardziej pasują fryzury upięte w skromnego koka. Do długich sukienek weselnych pasować będą zarówno buty płaskie, na koturnie jak i na wysokim obcasie. Pomysłów na aranżację takiej kreacji jest na prawdę bardzo wiele i jedynym rzeczą która może ograniczać jest wyobraźnia.

Krótkie i zwiewne sukieneczki

Innym, równie ciekawym pomysłem na weselną kreację są sukienki krótkie – zarówno te do kolana jak i sukienki mini. Trzeba jednak pamiętać, że do takich kreacji trzeba mieć odpowiednią figurę. Zwłaszcza jeżeli sukienka kończy się kilka centymetrów za pośladkami, to dobrze, jeżeli jej właścicielka będzie miała szczupłe uda. Warto dobrze zastanowić się nad długością sukienki, pamiętając o tym, że przy tańcu większość kreacji lubi się podnosić odsłaniając przy tym bieliznę. Najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się sukienki, które kończą się kilka centymetrów przed kolanem. Są one zarówno wygodne, eleganckie, jak i podkreślają atuty figury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here