Jak wybrać pierścionek zaręczynowy dla ukochanej

Pierścionek zaręczynowy to jeden z najważniejszych wyborów, jakie podejmuje mężczyzna w swoim życiu, pragnąc ucieszyć ukochaną kobietę. Dlatego powinien być dobrany do jej gustu pod każdym względem, aby mogła i chciała nosić go na dłoni każdego dnia. Być może masz problem z podjęciem decyzji? Jeśli tak, przeczytaj nasz poradnik, który na pewno pomoże ci wybrać ten najlepszy.

Pierścionek ze złota

Przede wszystkim zastanówmy się nad materiałem, z jakiego będzie wykonana obrączka pierścionka i oprawa kamienia szlachetnego. Najlepszym wyborem nieodmiennie pozostaje w tym przypadku 14-karatowe złoto, ponieważ jest niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Nie wchodzi w reakcję z substancjami chemicznymi, nie ulega łatwo zadrapaniu i nie utlenia się pod wpływem działania powietrza, jak ma to miejsce w przypadku srebra.

Złoto może mieć różne kolory, na co warto zwrócić uwagę, dokonując wyboru pierścionka zaręczynowego. Najbardziej klasyczne jest oczywiście żółte złoto, jednak coraz częściej panowie wybierają też różowe, które ma delikatny, romantyczny i bardzo kobiecy charakter. Można sięgnąć także po eleganckie, białe złoto, które na pewno przypadnie do gustu paniom preferującym mniej przyciągające spojrzenia kolory.

Czy oprócz gustu ukochanej coś jeszcze powinno wpłynąć na wybór koloru złota? Oczywiście to, jakie obrączki będą później przez was noszone. Jeśli masz już jakieś “na oku”, zwróć uwagę na ich barwę. Warto dobrać je do pierścionka zaręczynowego, aby tworzyły harmonijny komplet.

Klasyczny pierścionek typu solitaire

Najbardziej typowy pierścionek zaręczynowy, jaki możemy sobie wyobrazić, posiada pojedynczy kamień oszlifowany w okrągły szlif brylantowy. Klejnot ten powinien być osadzony w sześciu łapkach, które pomagają wydobyć całe jego piękno i sprawiają, że lśni blaskiem, którego nie udaje się uzyskać w innych szlifach. Ten typ pierścionka nazywamy solitaire i bez wątpienia uchodzi on za jeden z bestsellerów wśród pierścionków zaręczynowych.

Bogaty pierścionek z kolorowym klejnotem w oprawie typu halo

Wiele kobiet uwielbia kolorowe kamienie szlachetne. Jeśli i twoja ukochana preferuje je ponad klasyczne, bezbarwne klejnoty, możesz pokierować się współczesnymi trendami, w których pierścionki typu halo zaczęły cieszyć się szczególną popularnością. Posiadają one jeden większy, kolorowy klejnot umiejscowiony pośrodku i wiele mniejszych, zazwyczaj przezroczystych kamieni dookoła, których ułożenie przypomina kształt kwiatu.

Pierścionki tego typu prezentują się bardzo nietypowo i przyciągają spojrzenia. Są luksusowymi prezentami, które na pewno zachwycą kobiety pragnące wyróżnić się z tłumu. Ich popularność jest także ogromna ze względu na to, iż nawiązują do wspaniałych pierścieni zaręczynowych brytyjskiej rodziny królewskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here