Jak wybrać kosmetyki do makijażu

Mężczyźni twierdzą, że kobiety są piękne, gdy są w pełni naturalne, dlatego te wszystkie kosmetyki do makijażu Makeup Revolution nie są im absolutnie do niczego potrzebne. Ile jest w tym prawdy? Niestety – często niewiele. Przeciętny mężczyzna nie jest bowiem w stanie dostrzec na twarzy tego prawidłowo wykonanego makijażu, dlatego też nie warto rezygnować z kolorowych kosmetyków, skoro są one w stanie wiele zdziałać z każdą twarzą. A jak je wybierać, by być zadowolonym z ich działania? Oto krótki przewodnik, który warto zabrać ze sobą na kosmetyczne zakupy.

Omówienie tematu należy zacząć od podkładu, bo to właśnie on uznawany jest za najważniejszy kosmetyk do makijażu. Jaki powinien być? Oczywiście dopasowany do skóry twarzy. Koniecznie należy sprawdzić, jak zachowuje się on po aplikacji – czy wchodzi w zmarszczki, czy nie zaczyna się rolować i czy dobrze współpracuje ze stosowanymi kremami bądź bazami. Do wykonania tego rodzaju testów potrzebne będą specjalne próbki. Obecnie niemalże każda drogeria dysponuje czymś takim. Wystarczy więc znaleźć sklep posiadający produkty do makijażu Makeup Revolution i następnie poprosić o próbki różnorodnych podkładów, aby na spokojnie przetestować je potem w domu i kupić coś, co rzeczywiście będzie warte wydania pieniędzy.

Wybierając podkład, większość kobiet od razu sięga też po przynajmniej jeden korektor. Ten kosmetyk wypełnia jedno kluczowe zadanie – ukrywa niedoskonałości i sprawia, że stają się one totalnie niewidoczne dla innych. Korektory mają jednak zróżnicowane działania. W zależności od tego, jaki jest ich kolor, mogą dobrze radzić sobie z innymi niedoskonałościami. Korektor zielony przeznaczony jest m.in. do maskowania zaczerwienień oraz większych niedoskonałości, ale też świetnie radzi sobie z ukrywaniem pękniętych naczynek. Z kolei te beżowe kosmetyki Makeup Revolution są na tyle uniwersalne, że dobrze prezentują się niemalże na każdej części skóry, dlatego też można ich używać nawet pod oczami. Żółte korektory tuszują natomiast sińce. Każdy kosmetyk ma swoje konkretne działanie, z którym należy się zapoznać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here