Czy potrzebujesz klatki dla psów?

0
1177

Wokół metalowych lub wykonanych z tworzywa sztucznego klatek dla psów urosło wiele mitów. Jedni uważają, że zamykanie zwierzęcia jest działaniem okrutnym, a dla innych jest to bezpieczne legowisko, które ułatwia także transport pupila. Poza tym nie da się zaprzeczyć, że klatka pełni pewną funkcję wychowawczą.

Klatka przyjazna psu

Niewątpliwie to, jaką klatkę wybierzemy dla psa, jak długo będzie w niej przebywał i w jakich okolicznościach jest właśnie tą granicą, która pozwala myśleć o takim akcesorium w kontekście przyjaznego i bezpiecznego miejsca. Ten rodzaj schronienia daje psu przestrzeń do odpoczynku. Tam może znaleźć azyl od domowego zgiełku, dokazujących dzieci czy też innych zwierząt. W tym celu warto przyzwyczajać już szczeniaka do klatki dla psa. Uzna takie miejsce za naturalną i oczywistą przestrzeń odpoczynku.

Kiedy zamykać psa w klatce?

Psy młode, dorosłe i starsze lubią pospać i odpocząć, ale z zasady potrzebują również interakcji z ludźmi i innymi zwierzętami. Co za tym idzie, trzeba zadbać o codzienną dawkę aktywności fizycznej i oczywiście zabawę. Ta często związana jest z treningiem umiejętności oraz wprowadzaniem zasad. Zamykanie psa w klatce powinno odbywać się od początku w warunkach bezstresowych i nie może zastąpić czy ograniczyć niezbędnej dla wieku i temperamentu oraz aktywności fizycznej. Dlatego z zasady nie wolno umieszczać zwierzęta na dłuższy czas w klatce, ponieważ może to mu poważnie zaszkodzić. Tu będziemy mówi i o kondycji, i o kontaktach z ludźmi, i o rozwoju psychicznym.

Jaką klatkę wybrać?

Najważniejszym aspektem jest to, by dobrać klatkę do wielkości psa. Należy również zadbać o to, by ten element wyposażenia mógł być zarówno tradycyjnym legowiskiem, jak i pewnego rodzaju narzędziem, które będzie służyło do wychowania. Na plastikowej tacy, która stanowi swoistą podłogę, warto położyć ręcznik, koc lub matę, by sprawić, że całość będzie ciepła i przyjemna dla zwierzęcia. Metalowe klatki wybierane są zazwyczaj przez właścicieli dużych psów. Mniejsze bez problemu można transportować w kontenerach z tworzyw sztucznych. Klatka dla psa musi być na tyle duża, by zwierzę mogło w niej stać, a także, by mogło w pozycji leżącej wyciągnąć łapy i się obrócić. Z drugiej strony przestrzeń ta nie może być zbyt duża, by pupil nie zaczął załatwiać w niej potrzeb fizjologicznych. Dobrze dobrana klatka dla psa będzie motywować do tego, by zwierzę załatwiało się w trakcie spaceru, a to idealny sposób na wyrabianie prawidłowych nawyków. Warto również dobrać odpowiednie zabawki – gryzaki i w ten sposób zapewnić zwierzęciu rozrywkę w klatce, co jest angażujące fizycznie i psychicznie oraz staje się świetnym zamiennikiem polowania, a to przecież aktywność intuicyjna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here