Co nie może znajdować się w bagażu podręcznym?
Co nie może znajdować się w bagażu podręcznym?

Co nie może znajdować się w bagażu podręcznym?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co możesz zabrać ze sobą do bagażu podręcznego podczas podróży samolotem? Istnieje wiele przedmiotów, które są zabronione w bagażu podręcznym ze względów bezpieczeństwa. W tym artykule dowiesz się, jakie przedmioty nie mogą znaleźć się w twoim bagażu podręcznym i dlaczego.

1. Ostry przedmioty

Ostre przedmioty, takie jak noże, nożyczki, igły, szpilki, a także narzędzia do rzemiosła, nie są dozwolone w bagażu podręcznym. Mogą one stanowić zagrożenie dla innych pasażerów i personelu pokładowego. Jeśli musisz zabrać ze sobą takie przedmioty, umieść je w bagażu rejestrowanym.

2. Płyny i żele w pojemnikach większych niż 100 ml

W bagażu podręcznym możesz przewozić jedynie płyny i żele w pojemnikach o pojemności nie większej niż 100 ml. Wszystkie pojemniki muszą być umieszczone w przezroczystym, jednorazowym worku o pojemności nie większej niż 1 litr. Dotyczy to również kosmetyków, takich jak szampony, balsamy do ciała i dezodoranty.

2.1 Wyjątki dotyczące płynów

Istnieją jednak pewne wyjątki od tej zasady. Możesz zabrać ze sobą większe ilości płynów, jeśli są one niezbędne ze względów medycznych. W takim przypadku musisz posiadać odpowiednie zaświadczenie od lekarza potwierdzające konieczność przewozu tych płynów.

3. Substancje niebezpieczne

W bagażu podręcznym nie możesz przewozić substancji niebezpiecznych, takich jak materiały wybuchowe, łatwopalne, trujące, żrące, radioaktywne czy gazowe. Należy do nich na przykład benzyna, farby, aerozole, baterie litowe i wiele innych. Te substancje mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na pokładzie samolotu.

3.1 Wyjątki dotyczące substancji niebezpiecznych

Podobnie jak w przypadku płynów, istnieją pewne wyjątki od zakazu przewozu substancji niebezpiecznych w bagażu podręcznym. Jeśli musisz zabrać ze sobą takie substancje, musisz uzyskać odpowiednie zezwolenie od linii lotniczej. Przed podróżą skonsultuj się z przewoźnikiem w celu uzyskania szczegółowych informacji.

4. Broń i przedmioty niebezpieczne

W bagażu podręcznym nie możesz przewozić broni palnej, amunicji, a także innych przedmiotów, które mogą być uznane za niebezpieczne. Należą do nich na przykład pałki, paralizatory, gazy pieprzowe, a także przedmioty o podobnym charakterze. Jeśli musisz przewieźć broń lub inne przedmioty tego typu, skonsultuj się z przewoźnikiem w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat procedur i wymagań.

5. Żywność i napoje

W bagażu podręcznym nie możesz przewozić większych ilości żywności i napojów. Ograniczenia dotyczą również płynów, takich jak woda, soki, napoje gazowane czy alkohol. Możesz zabrać ze sobą jedynie niewielkie ilości żywności i napojów na czas podróży, ale pamiętaj, że niektóre kraje mają dodatkowe ograniczenia dotyczące przewozu żywności.

5.1 Wyjątki dotyczące żywności i napojów

Jeśli masz specjalne wymagania dietetyczne lub musisz zabrać ze sobą żywność dla niemowląt, skonsultuj się z przewoźnikiem w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat przewozu żywności i napojów.

6. Narzędzia i przedmioty ostry

W bagażu podręcznym nie możesz przewozić narzędzi i przedmiotów ostrych, które mogą być użyte jako broń. Należą do nich na przykład młotki, wiertarki, piły, a także noże kuchenne. Jeśli musisz zabrać ze sobą takie narzędzia, umieść je w bagażu rejestrowanym.

7. Elektronika

W bagażu podręcznym możesz przewozić elektronikę, taką jak telefony komórkowe, laptopy czy aparaty fotograficzne. Jednakże, istnieją pewne ograniczenia dotyczące baterii litowych. Jeśli masz ze sobą urządzenia z bateriami litowymi, upewnij się, że są one odpowiednio zabezpieczone i zapakowane.

7.1 Wyjątki

Wezwanie do działania:

Prosimy pamiętać, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się substancje niebezpieczne, takie jak materiały wybuchowe, łatwopalne, toksyczne czy radioaktywne. Przestrzegając tych zasad, zapewnimy sobie bezpieczną podróż dla wszystkich pasażerów. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie:

https://www.travellersinn.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić cele?
Następny artykułIle waży 1m blachy 3mm?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here