Akcesoria do kocich drapaków — pomoc w wyborze i zakupie

0
1139

Drapaki to podstawowy element wyposażenia każdego kociego opiekuna i opiekunki. Ponieważ koty mają rozbudowane potrzeby behawioralne, sięgnięcie po specjalny drapak, na którym będą mogły realizować swoje instynkty, jest bardzo ważne. Jeśli posiadasz już na swoim wyposażeniu drapak oraz zastanawiasz się nad możliwością jego rozbudowania o kolejne elementy — to jesteś w dobrym miejscu. Poniżej przedstawiamy najciekawsze i najpopularniejsze moduły do kocich drapaków, wskazujemy, które z nich cieszą się największym zainteresowaniem kocich lokatorów oraz podpowiadamy, dlaczego warto sięgać właśnie po nie. Zapraszamy do lektury! 

Legowiska w kocich drapakach — czyli przestrzenie dla leniwych kotków 

Koty uwielbiają się wylegiwać, o czym wie każdy ich opiekun i właściciel. Zwierzęta te potrafią przespać nawet kilkanaście godzin w ciągu dnia, zachowując przy tym dobrą kondycję i samopoczucie. Nie będzie wielkim zaskoczeniem, gdy zdradzimy, że kluczowym elementem każdego drapaka są właśnie składające się nań legowiska. W konstrukcji jednego drapaka może być aż kilka różnych legowisk, o odmiennym kształcie, sposobie wyprofilowania, wykonaniu. 

Polecamy zwłaszcza zwrócić uwagę na legowiska dopasowujące się do kształtu kociego organizmu. Do takich należą różnego typu hamaki, przeznaczone do wieszania. Hamaki będą się lekko bujać, wprowadzając kota w stan głębokiego relaksu. Ponadto, hamaki są elastyczne, dopasowują się do kocich ruchów oraz układu organizmu, gwarantując przy każdej pozycji maksimum komfortu. 

Dobrym pomysłem są także legowiska w formie leżanek. Znajdziesz zarówno leżanki górne — przeznaczone do umieszczania na szczycie danego drapaka — jak i dedykowane do montażu w innych miejscach. Dobrym pomysłem może być także uzupełnienie leżanki o wygodną poduszkę dla kota. Może ona stanowić dodatkowe siedzisko, a także urozmaicenie kociej leżanki. Wspomniane formy kocich legowisk znajdziesz pod linkiem: https://pociechowo.pl/drapak-dla-kota/akcesoria-do-drapakow

Dodatkowe komponenty do kociego drapaka 

W żadnym kocim drapaku nie powinno zabraknąć półek. Służą one nie tylko do wylegiwania się i spędzania czasu wolnego, ale także do kocich ćwiczeń i gimnastyki. Przeskakując z półki na półkę kot, trenuje swoje ciało oraz zażywa naturalnego ruchu. Półki warto ustawiać w taki sposób, by tworzyły względem siebie rozbudowane układy. Ponadto, każdą półkę możesz uzupełnić o dodatkowe komponenty — takie jak zwisające zabawki, sznurki, linki oraz inne. 

Budki to kolejny element kociego drapaka, o którym nie można zapomnieć. Budki mają formę skrzynek z otworem od strony frontowej, do których wnętrza kot może wejść. Budki tworzą zwartą obudowę, w której kot będzie się czuł bezpiecznie. Wiele kotów uwielbia wylegiwać się w budkach oraz zaglądać do nich, gdy potrzebuję chwili samotności, z dala od ludzkich opiekunów. 

Warto też wspomnieć o możliwości zamontowania drapaka w obrębie kociego drapaka. Najważniejsze są dodatkowe przestrzenie przeznaczone do szlifowania kocich pazurków. Znajdziesz między innymi drapaki w formie tacek, przeznaczonych do podwieszania przy półkach, wzdłuż słupków stelażowych lub w innych, dogodnych dla Ciebie i Twego kota miejscach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here