Wystrój łazienki

Płytki łazienkowe to wręcz klasyka w wykończeniu tego pomieszczenia. Warto jednak pamiętać, że w każdym sezonie moda nieco się zmienia i tu pojawia się ważne pytanie. Czy lepiej kierować się ponadczasowymi, uniwersalnymi rozwiązaniami, czy może raczej postawić na współczesne trendy, nawet jeśli za jakiś czas przeminą?

Naturalne, uniwersalne kolory łazienkowe

Od wielu lat łazienki, które są wykończone kolorami naturalnymi, delikatnymi i uniwersalnymi cieszą się ogromnym powodzeniem. Wszystko dlatego, że jest to po prostu wybór na długie lata, który gwarantuje, iż nigdy nie będziemy odbiegać od trendów, ani łazienka nam się nie znudzi. Tak samo jest też jesienią 2022 i wszystko, co uniwersalne i neutralne, z pewnością będzie też modne.

Płytki kremowe, w odcieniu delikatnej, lekko przygaszonej terakoty albo kamienne szarości dosłownie nigdy nie przestają być trendy. Dlatego też możesz bez wahania wybierać je w tym sezonie, by i za kilka lat cieszyć się łazienką, która jest na topie. Dodatkowo takie barwy mają na nas kojący wpływ i bez wątpienia sprawią, że jeszcze lepiej zrelaksujesz się po długim, ciężkim dniu.

Barwy ziemi i natury w wyrazistym odcieniu

Drugim trendem, który pojawia się jesienią tego roku, są barwy natury w ostrzejszym wydaniu. Jeśli nie boisz się łazienki, która przyciąga spojrzenie ostrą barwą, albo łączy w sobie ciemne odcienie, z pewnością spodoba ci się nowy trend. Możesz w nim spotkać wyraziste zielenie oraz oliwkowy, a także żywe barwy takie jak żółty, pomarańczowy czy czerwony. Nie mogło zabraknąć także ochry oraz ciemnego brązu.

Możesz nawet pójść o krok dalej i na chwilę zapomnieć o typowych kolorach natury (choć i kolejne przykłady przecież w naturze znajdziesz), aby zdecydować się na soczysty niebieski lub ciemny fiolet w swojej łazience. Te odważne barwy zestaw z lekkimi, najlepiej białymi meblami i dodatkami, a na pewno nie zawiedziesz się na takim połączeniu.

Królewska czerń

Czarne płytki łazienkowe jeszcze do niedawna w ogóle nie wchodziły w rachubę, a w tym sezonie będą kolejnym trendem, który może podbić serca milionów ludzi. Niesamowita elegancja tego koloru, choć czasami dodaje odrobiny smutku, jest zawsze poważana i postrzegana jako wyraz doskonałego smaku.

Jednak aby nie odnosić bardzo przygnębiającego wrażenia za każdym razem, gdy wejdziesz do łazienki, proponujemy zestawienie czerni z żywszymi kolorami, klasyczną bielą, złotem i srebrem. W ten sposób pomieszczenie nabierze jeszcze większego splendoru i przepychu, a jednocześnie będzie zachwycać unikatowym wystrojem bez poczucia przytłoczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here