Sukienki w dużych rozmiarach

Mimo że w obecnych czasach modna jest pogoń za szczupłą sylwetką i posiadanie rozmiaru S, niewiele kobiet wpisuje się w takie nierealistyczne wymagania. Ciągle jest wiele dziewczyn i kobiet, które potrzebują odzieży w większych rozmiarach, więc producenci muszą się dopasować do potrzeb rynku.
Zapotrzebowanie jest duże, więc ciągle powstają nowe sklepy dla puszystych, panie o większych rozmiarach mają też szeroki wybór asortymentu w sieci. Nawet sklepy, które nie specjalizują się w tego rodzaju odzieży, wprowadziły do swojej oferty większe rozmiary nie chcąc tracić klientek.
Duże pole do popisu mają projektanci większych strojów.
O ile spodnie, czy bluzkę w danym fasonie wystarczy uszyć większą, to sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana jeśli chodzi o sukienki xxl.
Tutaj nie wystarczy, żeby dana sukienka była powiększoną wersją mniejszego rozmiaru. Z założenia sukienka ma wydobywać zalety figury oraz maskować jej braki, co stanowi wyzwanie przy dużych rozmiarach.
Jak zaprojektować sukienkę, która wydobędzie wszystko co najlepsze z nieidealnej figury? Należy pamiętać o kilku zasadach.
Podstawą jest właściwy kolor. Pokutuje powszechne przekonanie, że czerń wyszczupla optycznie. To prawda, ale dokładnie takie same właściwości mają inne ciemne kolory, takie jak: granat, śliwka, grafit, ciemna zieleń. Korzystniej jest wybierać właśnie takie barwy zamiast czerni, ponieważ zarysowuje ona ostro kontury ciała.
Wyszczuplenie optyczne kolorem możemy też osiągnąć przy pomocy kontrastu. Jeśli kobieta ma nieproporcjonalnie większą dół ciała od góry (lub odwrotnie) wystarczy, iż założy na dominującą część ciemniejszą barwę stroju. Dobrze się tu sprawdzą dwukolorowe, kontrastujące sukienki xxl.
Właściwy wybór materiału dodaje sto procent do efektu. Unikamy wszelkich zwiewnych tkanin, falban, wielu warstw cienkiego materiału. Korzystnie natomiast będą wyglądać dosyć sztywne i grube tkaniny. Pamiętajmy by materiał nie opinał ciała, to nie wygląda dobrze.
Wzór na tkaninie może optycznie wyszczuplić, ale może także dodać kilogramów. Unikać należy dużych wzorów, poziomych pasów. Optycznie wyszczupli figurę pionowy wzór. Jeżeli dana tkanina nie ma żadnego wzoru, bardzo dobrze będzie wyglądać pionowe marszczenie, które delikatnie wydłuży krój. Rewelacyjnie sprawdzą się także wstawki umieszczane po bokach kreacji i inne krawieckie triki, które wyeksponują wycięcie w talii i jednocześnie zamaskują, np.: zbyt obfite uda.
Efekt końcowy takiej kreacji może bardzo poprawić specjalna wyszczuplająca bielizna. Wybór jest ogromny i na pewno każda pani znajdzie coś dla siebie. Dużym powodzeniem cieszą się pół-legginsy z wysokim stanem, które wyszczuplą jednocześnie brzuch, talię, pupę i uda. Do łask wracają także gorsety, które oprócz gwarantowanego efektu szczupłej talii, podkreślają umiejętnie biust. W zależności od potrzeb konkretnej figury można wybierać między modelującymi figami, figami w wysokim stanem, legginsami a modelującymi sylwetkę halkami.
Bielizna taka jest dostępna w różnych wariantach kolorystycznych, by właściwie uzupełniała każdą kreację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here