Pod jaką kołdrą śpisz? Sprawdź, czy jest ona właściwa

Kołdra powinna przede wszystkim chronić Twoje ciało przed wychłodzeniem podczas snu. Musi ona jednak spełniać jeszcze inne wymogi. Jeśli masz tendencję do alergii wziewnych, zanim kupisz kołdrę, która Ci się spodoba, upewnij się, czy jej wsad i powłoczka są przeciwalergiczne. Dopasuj też kołdrę do wystroju swojej sypialni.

Dlaczego kołdra powinna pasować do stylu sypialni?

Aspekt dopasowania wzoru kołdry do charakteru sypialni jest nieobowiązkowy. Jeżeli lubisz mieć wszystko dopasowane idealnie, wówczas z pewnością zadbasz także o to, aby wzór kołdry miał pewien wspólny element z całością wnętrza.

Niektóre kołdry są tak wykonane, że już nie potrzebują żadnej dodatkowej powłoczki. Są kolorowe, wzorzyste, mają dekoracyjny ścieg. Dopasowując kołdrę do wystroju sypialni, możesz kierować się jej kolorami, które będą podobne np. do barwy ściany, dywaniku, mebli i in.

Które kołdry można pozostawić bez oblekania poszwą?

Nowoczesne kołdry są kolorowe, wzorzyste, mają dekoracyjny ścieg. Oprócz tego są lekkie i łatwe w zachowaniu czystości. Mieszczą się do bębna pralki, mogą być w niej często prane bez żadnej szkody dla ich wypełnienia i wierzchniej tkaniny. Właśnie te kołdry można zostawić bez oblekania ich dodatkowymi poszwami.

Po wypraniu i odwirowaniu szybko takie kołdry wysychają po rozwieszeniu ich na sznurku lub pozostawione w bębnie pralki z funkcją suszenia. Dzięki temu będziesz mieć zawsze czystą i pachnącą świeżością kołdrę, którą na pewno będziesz się przykrywać z wielką przyjemnością.

Kiedy kołdrę możemy wykorzystać jako narzutę na łóżko?

Osoby niebędące skłonne do alergii wziewnych mogą na dzień nie chować kołdry do schowka na pościel ani też nie muszą przykrywać jej narzutą, pozostawiając ją rozłożoną na łóżku. Mając ozdobną kołdrę, większych rozmiarów niż szerokość łóżka, możemy z powodzeniem uznać ją jako kapę na łóżko.

Należy tylko pamiętać, aby przed każdym udaniem się spać, wytrzepać kołdrę za oknem, by pozbyć się warstewki kurzu, która osiadła na kołdrze w ciągu całego dnia. Tak samo robimy z poduszkami. Brzegi łóżka i podłogę należy przecierać wilgotną ściereczką. Zadbasz wówczas o swój zdrowy sen wolny od ciężkiego powietrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here