Język angielski

Język angielski jest językiem urzędowym w pięćdziesięciu pięciu krajach, a w ponad stu jest językiem szeroko rozpowszechnionym. Takie liczby mówią same za siebie, jednak jeśli wciąż zastanawiasz się, czy znajomość języka angielskiego jest konieczna oraz jakie wartości płyną z umiejętności posługiwania się nim, ten tekst powinien rozjaśnić sprawę.

Rynek pracy

Znajomość języka angielskiego jest cenioną umiejętnością na rynku pracy. Dużo więcej ofert jest skierowanych do osób, które biegle porozumiewają się w języku obcym, zatem komunikowanie się w języku angielskim znacznie zwiększy szanse na znalezienie dobrego stanowiska oraz podjęcie satysfakcjonującego zawodu.

Znajomość języka angielskiego jest obligatoryjna w międzynarodowych korporacjach, które zrzeszają pracowników ze wszystkich stron świata. W takim wypadku większość szkoleń, negocjacji oraz dyskusji prowadzona jest w języku angielskim, stąd wymaga się od pracowników sprawnego posługiwania się tym językiem.

Jeśli chcesz zacząć naukę angielskiego od samych podstaw, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, nie musisz obawiać się, że jest za późno. Istnieje wiele szkół językowych, które oferują lekcje języka angielskiego dla dorosłych, a niektóre firmy same wysyłają swoich pracowników na szkolenia z języków obcych w celu zwiększenia prestiżu swojego przedsiębiorstwa.

Samorozwój

Angielskiego warto nauczyć się nie tylko, jeśli wymaga tego pracodawca. Umiejętność posługiwania się językiem angielskim zwiększy także szanse na samorozwój. Istnieje wiele kursów online, szkoleń oraz Webinarów, które pomagają rozwinąć różne pasje, nauczyć się czegoś nowego oraz są świetnym sposobem na umilenie czasu. Jedynym wymogiem, który trzeba spełnić, aby wynieść coś z takich lekcji jest rozumienie języka angielskiego.

Uważa się, że podróże kształcą i są pewnego rodzaju możliwością do samorozwoju. Jeśli wcześniej przed podróżowaniem za granicę zatrzymywała Cię blokada językowa, to kolejny argument przemawiający za tym, aby rozpocząć naukę języka obcego. Idealnie do podróży nada się język angielski, ponieważ można się w tym języku spokojnie porozumieć w większości krajów świata. Zapłacenie za hotel, zamówienie lodów, czy nawet poznanie nowych osób spoza Polski nie będzie już sprawiał o trudności, jeśli podejmiesz się nauki języka angielskiego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here