karma dla psa bezzbożowa

Aby pies cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, musi być odpowiednio karmiony. Niektórzy decydują się na samodzielne przygotowywanie pokarmu, inni na gotowe produkty ze sklepu. Należy zwrócić uwagę na jakość składników i ich proporcje. Dlaczego karma dla psa bezzbożowa jest dobrym wyborem i jak zaplanować dietę swojego pupila?

Jakość pożywienia

Tak jak w diecie człowieka, również w menu zwierzaków warto postawić na niskoprzetworzone produkty dobrej jakości. Zadanie to nie jest trudne dla osób, które codziennie znajdują czas na gotowanie dla swoich psów. Trudniejszym okazuje się odpowiedni dobór karmy. Łatwo jest zagubić się w bogatej ofercie produktów. Na co powinno się zwrócić uwagę? W składzie karmy dobrej jakości, na pierwszym miejscu będzie znajdowało się mięso. Ważne jest również, aby jego zawartość w ogólnej masie produktu wynosiła przynajmniej 50%. Zdrowymi dla czworonogów są karmy bezzbożowe. Wyznacznikiem jakości nie zawsze jest popularność marki danego wyrobu. Konieczne jest więc czytanie składu i porównywanie go z zaleceniami specjalistów.

Odpowiednie proporcje składników

Zalecanym sposobem planowania psiej diety jest komponowanie składników w proporcjach 70% mięsa i 30% warzyw. Dobrze więc, żeby skład gotowego pokarmu przedstawiał zbliżony do zalecanego stosunek rodzajów pożywienia. Szukając gotowego jedzenia należy unikać niepotrzebnych wypełniaczy. Zboża są zbędne w żywieniu czworonogów, dlatego karma dla psa bezzbożowa jest korzystnym rozwiązaniem. Nadmiar produktów z tej grupy może wpływać negatywnie na samopoczucie pupila. Przede wszystkim skutkuje niepożądanym odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Może też oddziaływać niekorzystnie na pracę układu pokarmowego. Duża ilość produktów zbożowych o wysokim stopniu przetworzenia może mieć związek z występowaniem u pupila alergii.

Różne rodzaje pożywienia

Duży wybór produktów dotyczy również bezzbożowej psiej karmy. Możliwy jest między innymi zakup pożywienia wzbogaconego o witaminy i składniki mineralne. Taki pokarm wpływa korzystnie na zdrowie pupila. W tej kategorii odnaleźć można produkty dedykowane psom różnych ras i w różnym wieku. Dzięki temu, karma dla psa bezzbożowa może spełniać indywidualne wymagania każdego czworonoga. Producenci specjalistycznych karm przywiązują dużą wagę do jakości wykorzystywanych składników. Odpowiednio przemyślana dieta w połączeniu ze spacerami i pielęgnacją, pozwolą pupilowi długo cieszyć się dobrym zdrowiem. W razie problemów z wyborem produktu, warto poprosić o radę sprzedawców psiego pokarmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here