Jak wybrać wykładzinę dywanową przemysłową

W poszukiwaniu idealnej wykładziny podłogowej przemysłowej dużą rolę odgrywają nie tylko czynniki wizualne. Przy wyborze nie powinna być pomijana akustyka pomieszczenia i atmosfera pomieszczenia. Bardzo ważnym aspektem jest wytrzymałość i żywotność wykładziny.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji wykładzin podłogowych oraz wielu zrealizowanym projektom producent wykładzin wiem dokładnie, co jest ważne i która wykładzina będzie najlepsza do jakiego pomieszczenia.

Wykładzina dywanowa przemysłowa — czym powinna się charakteryzować?

Wykładzina do stosowania w biurach, w przestrzeniach otwartych, na korytarzach, a także w salach konferencyjnych i pojedynczych biurach powinna być przede wszystkim wytrzymała. Dobrze, jeśli ma właściwości izolujące od dźwięków uderzeniowych i redukuje hałas.

Jeśli Producent wykładzin zapewnia, że jego produkt nadaje się dla alergików, to może być to duże udogodnienie. Oznacza to, że nie ma efektu wiązania kurzu i pyłków przez wykładzinę.

Niezależnie od tego, czy jest to poczekalnia w recepcji, otwarte biura, przestrzenie coworkingowe, czy obszary kreatywne, właściwa wykładzina podłogowa zawsze podkreśli koncepcję otwartego pomieszczenia i oprócz poprawy akustyki w pomieszczeniu zapewni atmosferę niezbędną do kreatywnej pracy.

Warto pomyśleć także o środowisku i wybrać do biura tekstylną wykładzinę z certyfikatem ekologicznym. Daje to dodatkowe oszczędności od 4 do 6% na kosztach ogrzewania. Jako doskonały izolator, wykładzina zatrzymuje do 10% ciepła, które tracą inne rodzaje podłóg.

Wykładzina dywanowa przemysłowa do obszarów intensywnie użytkowanych

Działania w firmach często prowadzą do szczególnie dużego obciążenia podłogi z powodu krzeseł biurowych z kółkami i dużego natężenia ruchu na korytarzach. Ponadto w wielu środowiskach pracy występuje zwiększony poziom hałasu.

Jako doskonałe rozwiązanie obu obszarów problemowych, wykładzina dywanowa przemysłowa jest zarówno trwałą, jak i dźwiękochłonną wykładziną podłogową. W związku z tym tekstylne wykładziny podłogowe są polecane do biur, przestrzeni otwartych i powierzchni komunikacyjnych. Nie tylko wytrzymują intensywne użytkowanie, ale także mają izolację akustyczną.

Jeśli niektóre z pomieszczeń są regularnie narażone na silne światło słoneczne, to producent wykładzin oferuje wykładziny odporne na promieniowanie UV. Dzięki temu w każdym przypadku wykładziny zachowują jednolity kolor.

Każda wykładzina używana do lokali użytkowych jest klasyfikowana w klasie odporności ogniowej. Należy sprawdzić, czy wybrany produkt spełnia wymagania prawne dla sektora usług.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here