Jak przekazać 1% podatku potrzebującym

Koniec roku to powoli dobry moment, by zacząć myśleć o pomocy innym. Pomocy, której można udzielić nie ponosząc praktycznie żadnych kosztów własnych. O czym tu mowa? Oczywiście o przekazaniu 1% podatku na rzecz potrzebujących. Jak tego dokonać i komu go przekazać?

Jak przekazać 1% podatku – zasady

Na początek garść najważniejszych informacji odnośnie słynnego 1%. Otóż od razu należy zaznaczyć, że jego przekazanie nie jest obowiązkiem, a wyborem. To podatnik sam decyduje czy i komu chce przekazać swoją część podatku. To on wpisuje w odpowiednie pola dane organizacji, która otrzyma od niego wsparcie. I właściwie na tym koniec jego pracy. Nie ponosi on żadnych dodatkowych kosztów, nie musi także wypełniać tuzina dokumentów. Przekazanie 1% podatku jest naprawdę bardzo proste.

Jak przekazać 1% podatku – Twój wybór

Skoro jest to takie proste to nic dziwnego, że w sieci czy telewizji można znaleźć wiele kampanii nawołujących, by z takiej możliwości skorzystać. Wydawać by się bowiem mogło, że 1% niewiele znaczy, a prawda jest taka, że ma on wielką moc, zwłaszcza gdy przekazać się go zdecyduje większość do tego upoważnionych podatników. Takie wsparcie dla wielu osób oznacza możliwość sfinansowania rehabilitacji czy wizyty w specjalistycznej klinice. Właśnie o tym stara się przypominać między innymi https://rehabilitacjaopole.pl/1-podatku-calosc/, które taki procent również można przekazać. To bardzo ważne, by sprawdzić organizacje, na której koncie mają wylądować pieniążki. Chce się bowiem, by niosły one realną pomoc. Warto więc wybierać odpowiedzialnie. 1% niekoniecznie musi zostać przekazany organizacji zrzeszającej większą grupę osób. Można go również oddać na rzecz jednej osoby, która ma KRS. Wówczas można pomóc np., dziecku znajomego, które wymaga specjalistycznego leczenia. Jednak jeśli nie zna się osobiście żadnej takiej osoby to dobrze jest wybrać właśnie organizację, która pomaga wielu podopiecznym. Daje to szanse na lepsze funkcjonowanie osób potrzebujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here