Główne zalety i zastosowanie kwietników metalowych

0
835

Obecnie w domach i ogrodach bardzo często goszczą kwietniki metalowe. Pełnią one funkcję użytkowo-dekoracyjną – z jednej strony służą do sadzenia i efektownego eksponowania roślin (zwłaszcza kwiatów), z drugiej zaś wzbogacają walory wizualne przestrzeni. Na rynku są dostępne modele zróżnicowane pod względem kształtu, kolorystyki czy wzornictwa.

Trwałość idzie w parze z atrakcyjnym designem

Kluczowym atutem kwietników metalowych jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie szkodliwych czynników atmosferycznych (brak ryzyka wypłowienia, degradacji materiału itp.). Gwarantuje to wieloletnią eksploatację, co przekłada się jednocześnie na oszczędność pieniędzy. Mowa tutaj przede wszystkim o egzemplarzach ze stali nierdzewnej pokrytych powłoką antykorozyjną. Na uwagę zasługuje również fakt, że omawiane konstrukcje nie sprawiają najmniejszego problemu w zakresie czyszczenia – wystarczy co jakiś czas przetrzeć powierzchnię miękką ściereczką namoczoną w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Dla porównania wersje wykonane z drewna wymagają znacznie bardziej zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Kwietniki metalowe są ponadto wyjątkowo nośne (możliwość posadzenia roślin o dowolnym ciężarze), a ich nowoczesny design doskonale wpisuje się we wnętrza zaprojektowane w stylu industrialnym bądź minimalistycznym. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że w przypadku kwietników metalowych mamy do czynienia z szeroką rozpiętością form. W sklepach bez problemu znajdziemy następujące modele:

  • wiszące (zwane inaczej ściennymi) – nie zajmują zbyt dużo wolnego miejsca
  • stojące (podłogowe) – charakteryzują się zazwyczaj nieskomplikowaną, prostokątną lub okrągłą bryłą
  • rozporowe – sięgają od podłogi do niemal samego sufitu
  • wieloelementowe (potrójne, poczwórne itd.) – pozwalają na stworzenie kompozycji z kilku, a nawet kilkunastu doniczek

Uniwersalność to ich drugie imię

Kwietniki metalowe z powodu eleganckiego designu i świetnych walorów użytkowych znakomicie sprawdzą się w prawie każdej przestrzeni. Zdecydowanie najlepiej wyglądają w loftowych salonach, sypialniach, przedpokojach czy kuchniach, skutecznie podkreślając surowość całego wystroju. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je przy wejściu do budynku mieszkalnego, na balkonie, na tarasie wypoczynkowym, w szklanej oranżerii zimowej przylegającej do domu, a także w obrębie zielonego ogrodu pełnego kwiatów, krzewów i drzew. Jak by tego było mało, ze względu na sporą mobilność kwietniki metalowe mogą z powodzeniem pełnić rolę dekoracji podczas wszelkiego typu imprez i eventów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here