ostropest

Ostropest plamisty jest to roślina, której głównym związkiem jest sylimaryna. Ekstrakt z kwiatów tej rośliny służy jako składnik suplementów diety które wspomagają regulację wątroby. Okazuje się, że nie jest to jedyny zastosowanie ostropestu. Suplementy zawierające ekstrakt z kwiatów mogą wspomagać stan zdrowia chorych na cukrzycę oraz choroby neurodegeneracyjny. Tłoczony na zimno olej z nasion ostropestu to idealny i zdrowy dodatek do wielu dań. Czym dokładnie jest ostropest? Jakie są jego właściwości prozdrowotne? Jak go dawkować? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/ostropest-plamisty-suplement-diety-wspomagajacy-prace-watroby/ 

Ostropest plamisty – czym jest? 

Ostropest plamisty Jest to roślina, skóry przygotowywany jest ziołowy suplement diety, który stosowany jest w leczeniu chorób wątroby i dróg żółciowych. Suszone owoce tej rośliny zawierają kompleks flawonoidów, który określany jest jako sylimaryna. Zasadniczo składa się ona z trzech głównych składników takich jak: sylibinina, sylidianina i sylikrystyna. 

Jakie są właściwości prozdrowotne ostropestu? 

Wyciąg z tej rośliny może uchronić komórki wątroby przed napływem różnych szkodliwych toksyn oraz emitowania uwięzionych toksyn z komórek wątroby. 

Sylimaryna to silny przeciwutleniacz, który wspomaga pracę wątroby. Ponadto może zapobiegać zwłóknienie wątroby. Zaleca się stosowanie ostropestu plamistego do zneutralizowania szkodliwego wpływu spożycia alkoholu na wątrobę. 

Sylimaryna ma również działanie, które może być korzystne u pacjentów z chorobą Alzheimera, Parkinsona czy niedokrwieniem mózgu. Uważa się, że składnik ten zapewnia działanie przede wszystkim ze względu na zdolność do zapobiegania stanowi oksydacyjnemu w mózgu. 

W jaki sposób dawkować ostropest plamisty? 

Dawkowanie zależy przede wszystkim od postaci suplementu diety. Kiedy stosowane są tabletki, wówczas zalecane jest dawkowanie do 150 mg 3 razy dziennie. Kiedy jednak spożywany jest olej z ostropestu, zalecane są trzy łyżki. Kiedy osoba decyduje się na ostropest mielony, powinna spożyć od dwóch do trzech łyżeczek dziennie. 

Zobacz też: http://guzikcidotego.pl/spirulina-czym-jest-jakie-sa-korzysci-z-jej-przyjmowania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here