Jakie są metody przedłużania rzęs i które są najpopularniejsze?

Zabieg przedłużania rzęs podpił serca polek. Wiele kobiet decyduje się na poprawę oprawy oka poprzez wydłużenie oraz zagęszczenie swoich rzęs. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad tym zabiegiem, ten artykuł z pewnością Cię zainteresuje. Przy okazji możesz też zajrzeć do innego wpisu odnośnie manicure, który zdradza wszystko o hybrydach, równie popularnym zabiegu na paznokcie! W przypadku przedłużania rzęs zabiegu nie wykonasz w domu. To zbyt skomplikowana i z uwagi na miejsce również niewykonalna w pojedynkę praca. Co więcej, wymaga ona wprawy i doświadczenia. Jak zatem wygląda przedłużanie rzęs?

Metody przedłużania rzęs

Rozróżnia się kilka metod, choć tak naprawdę wszystkie są wypadkową głównej metody, czyli 1:1. Na czym ona polega? Stylistka do każdej naturalnej rzęsy przykleja jedną, sztuczną rzęsę. Mocuje ją tuż pod linią powieki, czyli sztuczny włosek utrzymuje się w całości na naturalnym. W efekcie rzęsy wyglądają na naturalnie wydłużone i perfekcyjnie podkręcone. Jest to metoda idealna dla kobiet, które stawiają na naturalny efekt i którym zależy na wydłużeniu rzęs.

Jeśli chcesz dodatkowo zagęścić rzęsy postaw na metodę 2:1. Polega ona na doklejeniu dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej. Zabieg jednak nieco różni się od poprzedniego sposobem mocowania. Otóż pierwsza rzęsa mocowana jest metodą 1:1, a drugą stylistka dokleja już do linii powiek, a zatem klej ma styczność ze skórą. W efekcie uzyskujemy idealne wydłużenie, podkręcenie i dodatkowo zagęszczenie rzęs. Efekt też daje bardzo naturalny wygląd, szczególnie jeśli stylistka podkreśli oprawę oka, doklejając rzęsy tam, gdzie efekt będzie silniejszy (głównie przy zewnętrznym kąciku oka). Możemy dzięki tej metodzie uzyskać tak zwane „kocie oko”, ale równie dobrze prezentuje się na całej linii rzęs.

Następne metody takie jak 3:1, 4:1 i tak dalej polegają już na doklejaniu kępki rzęs z zależnie od wypranej metody ilością sztucznych włosków. Warto podkreślić, że te techniki mocno obciążają rzęsy, przez co nie utrzymują się na nich tak długo, jak metoda 1:1 czy 2:1. Jeśli chcesz zagęścić i wydłużyć rzęsy tylko na specjalną okazję np. wesele czy inna impreza okolicznościowa, skorzystaj z metody tzw. szybkich rzęs, czyli doklejania kępki rzęs. Stylistka pomoże Ci wybrać najlepszą z metod, poprzedzając zabieg odpowiednią analizą stanu zdrowia Twoich rzęs oraz ewentualnych uczuleń.

Najważniejsze, to wybrać profesjonalny salon!

Zanim udasz się na zabieg, poszukaj profesjonalisty, który go wykona. Tu nie ma miejsca na pomyłki czy niedociągnięcia! Zabieg wymaga precyzji i wysokiej jakości produktów, a zatem musisz postawić na prawdziwych profesjonalistów, którzy mają odpowiednie doświadczenie.

W tym celu warto prześledzić internet w poszukiwaniu najlepszego miejsca. Pomocne są specjalne portale skupiające salony z branży beauty, takie jak np. https://www.moment.pl/rzesy/przedluzanie-rzes/torun, gdzie znajdziesz dziesiątki salonów w swojej okolicy. Pierwszy lepszy może nie być dobrym wyjściem. Sprawdź opinie, poczytaj komentarze, prześledź stronę internetową i profil społecznościowy. Tam na pewno znajdziesz mnóstwo zdjęć z zabiegów, co pozwoli Ci sprawdzić, jak wygląda efekt danej metody. Następnie umów się na wizytę (dzięki temu serwisowi zrobisz to online) i udaj się na konsultację. Jeśli stylistka zdobędzie Twoje zaufanie, możesz poddać się zabiegowi.

I najważniejsze! Zdaj się na jej doświadczenie i wiedzę! Jeśli powie Ci, że metoda, którą wybrałaś, nie do końca da pożądany efekt, zaufaj jej. Wykonała już wiele stylizacji i wie, na co zwrócić uwagę, by efekt był taki, jakiego klientka oczekuje oraz co najważniejsze, by zabieg był dla niej bezpieczny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here